Sierpień 2009

Szlakiem miejskich fortyfikacji - wycieczka z przewodnikiem

Data wydarzenia: 
19.09.2009 - 10:00

Zwiedzanie fortyfikacji miejskich odbywać się będzie w dniach 19.-20.09. br., pod przewodnictwem Jadwigi Kaweckiej, instruktor ds. zabytków z NOK.

Zbiórka o godz. 10.00 przed Basztą Prochową przy Bramie Krakowskiej, czas trwania wędrówki od 1 do 1,5 godziny.

Możliwe będzie także zwiedzenie Baszty Prochowej i wejścia na punkt widokowy.

Bluesowy piątek w Namysłowie

To był rasowy koncert bluesowy. W miniony piątek w Pubie Pod Aniołami mieliśmy przyjemność podziwiać duet znakomitych muzyków: Damiana Lubera oraz Dawida Wydrę. Muzycy przy pomocy gitary i harmonikii ustnej wyczarowali tej nocy bluesowe standardy i autorskie kawałki. Portal Namyslowianie.pl sprawował patronat nad tym wydarzeniem. Przeżyjmy to jeszcze raz:

Porażka na początek

W minioną sobotę namysłowski Start zainaugurował swoje występy w III lidze śląsko-opolskiej. W 2 kolejce tego szczebla NKS podejmował zdzieszowicki Ruch - ekipę, która w tym sezonie jest wymieniana wsród faworytów do awansu do II ligi. W inaugurującym sezon meczu popularne "Zdzichy" pewnie pokonali 3-0 innego beniaminka ligi, Victorię Częstochowa.

Ile zarabiają nasi samorządowcy?

Ile zarabiają szefowie powiatu i gmin namysłowskich? Nowa Trybuna Opolska postanowiła zajrzeć do kieszeni naszych włodarzy. Z opublikowanego zestawienia wynika, że największą pensję otrzymuje burmistrz Namysłowa, a najmniej  zarabia wójt Pokoju. Są również samorządowcy, którzy odmówili przyjęcia podwyżek, które proponowali im przewodniczący gmin.

Dziura w całym

Wakacje w pełni. Do ruchu na świeżym powietrzu zachęca ładna pogoda za oknem. Tymczasem namysłwski skatepark (obok Hali Orła) straszy pustką i zamkniętymi na kłódkę bramkami. Na podstawie ostatnich doniesień mediów winnych problemu jest wielu, natomiast jego rozwiązań brak.