Wrzesień 2009

Integracja poprzez zabawę

Były tańce, śpiewy i zabawa, a wszystko pod wspólnym hasłem "Baw się razem z nami". Już drugi rok z rzędu osoby niepełnosprawne z terenu powiatu namysłowskiego miały swoje lokalne święto. W miniony czwartek spotkali się w Namysłowskim Ośrodku Kultury na wspólnej imprezie integracyjno - kulturalnej. Wydarzenie zorganizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Ekspresowa sesja

XXXI sesja Rady Powiatu przebiegła w tempie expresowym, bowiem trwała niespełna pół godziny. Obszerny harmonogram i pokaźny pakiet uchwał do przegłosowania nie stanowiły dla radnych problemu. Wszystkie zostały szybko przyjęte jednogłośnie.

Kibice dla Adriana

Przed oraz w trakcie sobotniego meczu (Start Namysłów - Pniówek Pawłowice Śl., godz. 16:00) fani czerwono-czarnych organizują zbiórkę pieniędzy dla poważnie chorego kibica. 24-letni Adrian od dłuższego czasu walczy z boreliozą i w jego przypadku leczenie wiąże się ze sporymi kosztami.

Wreszcie zwyciężyli!

NKS Start Namysłów odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W siódmej kolejce III ligi śląsko - opolskiej pokonał w Graczach tamtejszy Skalnik 2:0. Mecz był zacięty o czym świadczą dwie żółte kartki i w efekcie czerwona dla zawodnika Startu, Patryka Pabiniaka. Zawodnik ten wcześniej, bo już 13 minucie zapewnił namysłowianom prowadzenie.

Chwytało za serce

Niesamowite emocje zapewnili nam we wczorajszym koncercie organizatorzy Namysłowskich Letnich Koncertów Organowych. Czwartą, przedostatnią odsłonę tegorocznych koncertów oceniam najwyżej z dotychczasowych. Zasługą tego jest wysoki poziom wykonawców - Teresy Kamińskiej, wiolonczelistki i Marka Toporowskiego grającego na klawesynie i organach.

Start odrabia straty

W sobotnie popołudnie na stadionie miejskim w Namysłowie rozegrano mecz w ramach rozgrywek III ligi śląsko-opolskiej, w którym NKS Start Namysłów podejmował LZS Leśnicę. Goście przyjechali do Namysłowa jako wicelider rozgrywek. Miejsce to zajmują dzięki wygranej z BKS-em Stal Bielsko-Biała (3:1 zaległy mecz pierwszej kolejki).

Szalona noc z Obstawą

Kolejną odsłonę cyklu Anielski Live mamy za sobą. W ostatni piątek w Namysłowie zagrała Obstawa Prezydenta, bluesowo - rockowa kapela z Bolesławca. Jest to jeden z najbardziej znanych zespołów tego nurtu w Polsce. Słyną z wielkiej charyzmy i umiejętności porywania publiczności do szalonej zabawy. Po piątkowym koncercie można stwierdzić jedno - nie zawiedli.

Mleczny weekend

W sobotę, 12 września w godzinach 12.00-16.00 na terenie zielonym przy ul. Gen. Sikorskiego odbyły się imprezy z udziałem Mlecznej Ekspedycji zaplanowane w ramach programu „Stawiam na mleko!” – ogólnopolskiej kampanii informacyjno-promocyjnej mleka i produktów mlecznych, realizowanej przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich, przy współpracy z Agencją Rynku Rolnego.

Medale niezgody

Kolejna afera z udziałem namysłowskich notabli. Tym razem nasza namysłowska wojna na górze sięgneła obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej. Dzień wcześniej marszałek województwa opolskiego Józef Sebesta na konferencji prasowej ogłosił, że rezygnuje z wręczania medali byłym działaczom namysłowskiego Komitetu Obywatelskiego Solidarność - informuje Nowa Trybuna Opolska.

W hołdzie bohaterom września

Namysłowskie obchody pierwszego września miały w tym roku szczególny charakter. Powodem była nie tylko okrągła, siedemdziesiąta rocznica wybuchu II wojny światowej. W miniony poniedziałek w naszym mieście miała miejsce wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2009/2010. Gwoździem programu tegorocznego święta było nadanie Zespołowi Szkół Mechanicznych imienia "Żołnierzy września 1939 roku".