Październik 2009

Rywal był za silny

Namysłowianka w drugiej kolejce spotkan o mistrzostwo III Ligi Mężczyzn w piłkę siatkową uległa na własnym parkiecie Torowi Dobrzeń Wielki 3:1 (15:25, 25:23, 20:25, 23:25). Pierwszy set, to set, o którym powinni nasi siatkarze zapomnieć jak najszybciej. Goście całkowicie dominowali na parkiecie w Hali Orła.

Przebudzenie

Wczorajsze posiedzenie Rady Miejskiej Namysłowa świadczy o jednym, że w przyszłym roku odbędą się wybory samorządowe. Z tej okazji wszyscy obecni podczas sesji byli świadkami przebudzenia się z trzyletniego snu namysłowskiej opozycji. O przebudzeniu świadczyły choćby wyniki głosowań. Do niedawna Rada niemal jednogłośnie zatwierdzała projekty uchwał.

Behavior w Odzysku [Uwaga, rozdajemy wejściówki!]

Miesiąc zbliża się ku końcowi, niebawem Halloween i już dziś warto się zastanowić nad miejscem, w którym spędzimy ostatnie dni października. Bez wątpienia warto je spędzić na dobrej zabawie! Tym bardziej, że będzie co robić. 31 października do Pubu Odzysk w Namysłowie, przyjeżdża grupa doskonale znana wszystkim fanom kreskówki „Włatcy Móch”.

Koncert roku w Namysłowie?

Kolejny Anielski Live za nami. Pod patronatem portalu Namyslowianie.pl w Pubie Pod Aniołami zagrał słynny i kontrowersyjny Tymon Tymański wraz z zespołem Tymon & Transistors. O popularności grupy świadczyła zatłoczony do granic wytrzymałości ratuszowy lokal. Wśród znajomych, namysłowskich twarzy można było rozpoznać przybyszy spoza naszego miasta.

10 lat Bez Atu

Teatr Bez Atu

Namysłowska grupa teatralna Bez Atu obchodzi swoje 10-lecie. Z okazji jubileuszu w miniony piątek w Namysłowskim Ośrodku Kultury spotkali się obecni i byli aktorzy Bez Atu oraz licznie zgromadzona publiczność. Było co świętować. Przez dziesięć lat namysłowscy aktorzy wystawili ponad 10 sztuk teatralnych m.in.: Lucjana Rydla „Betlejem polskie”, Marka Modzelewskiego „Zabij mnie” i „Koronacja” oraz Ryszarda Latki „Zachciało się wam Kalwarii”. Ponadto zespół był współorganizatorem wieczorów literackich poświęconych lokalnym twórcom poezji m.in. Karoliny Turkiewicz-Suchanowskiej (30-lecie pracy twórczej poetki), Ewy Kacy oraz Krzysztofa Ogonowskiego.

Akcja Krwiodawstwa

Data wydarzenia: 
30.10.2009 - 09:00

Na którą serdecznie zapraszam osoby chcące Oddać KREW ten cudowny lek 30.10.2009r do Starostwa Powiatowego Namysłów w godz.9-12. Jeśli czujesz się obecnie zdrowy to weż w rękę swój dowód osobisty i przyjdź.

Łowcy.B w NOK - działo się!

W miniony czwartek w Namysłowie wystąpiła grupa kabaretowa Łowcy.B. Na próżno było szukać biletów w dniu koncertu. Sala widowiskowa Namysłowskiego Ośrodka Kultury była zapełniona po brzegi. Ci co przybyli, nie pożałowali. Podczas występów chłopaków z Cieszyna co i rusz widownia wybuchała gromkim śmiechem.

Głupia przegrana

W 10 kolejce o mistrzostwo III ligi śląsko-opolskiej zmierzyły się dwie ostatnie drużyny tabeli. Zamykający ją Tor Dobrzeń Wielki i NKS Start Namysłów. Jako że obydwie ekipy okupują dół tabeli, był to dla nich mecz o przysłowiowe sześć punktów.

Zamieszanie o światła

 

Nie wiadomo, kiedy będą działać światła na przejściu przy Jana Pawła II i Partyzantów - donosi wczorajsze NTO. Wg dziennika powodem tego są trwające ustalenia zarządcy drogi, opolskiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z przedstawicielami starostwa i urzędu miejskiego. Dotyczą one ograniczenia liczby przejść dla pieszych w rejonie gdzie działać ma sygnalizacja.

Udany początek Namysłowianki

W ostatnią sobotę rozgrywki w III lidze rozpoczęła namysłowska drużyna siatkarska - KS Namysłowianka. Sekcja piłki siatkowej istnieje w naszym mieście od 2008 roku. W swoim debiutanckim sezonie siatkarze zajęli 3 miejsce w lidze, w której dwie pierwsze drużyny promowane są prawem do gry o ligę drugą. Warte odnotowania jest także pierwsze miejsce Namysłowianki w Turnieju Piłki Siatkowej im.

Punkty zostały w Bielsku Białej

Pierwsza połowa meczu była lepsza w wykonaniu graczy BKS-u, naszą defensywę nękali Rejmanowski, Wojtków i Gęsikowski. Po ich akcjach piłka padała jednak łupem Kuleszki lub strzały w ich wykonaniu były niecelne. Start w tej odsłonie grał bojaźliwe, postraszył BKS w 31' kiedy to na strzał zza 16 metra zdecydował się Ł.Szpak, piłka jednak odbiła się od poprzeczki.