Listopad 2009

Ani Mru Mru w NOK

Po październikowym sukcesie występu kabaretu Łowcy.B Namysłowski Ośrodek Kultury przygotował kolejną niespodziankę. Idąc za ciosem zaproszono do Namysłowa kabaretowe trio z Lublina - Ani Mru Mru. Znani i popularni: Marcin Wójcik, Michał Wójcik oraz Waldemar Wilkołek nie zawiedli. Po raz kolejny dowiedli, że są w dobrej formie. Przedstawili przekrojowy program skeczów swojego autorstwa.

Rajcowie nie rajcują

Relacjonowanie obrad naszj powiatowej rady to nie lada wyzwanie. Nie dlatego, że meandry lokalnej polityki są tak zawiłe. Bardziej pasuje tu powiedzenie: z pustego i Salomon nie naleje. Kolejna sesja naszego lokalnego organu umknęła (fakt, że błyskawicznie) pod znakiem nudy.

W końcu zwycięstwo/ Głosujemy na "Cacyka"

W sobotę 21 listopada nasi piłkarze poraz ostatni w tym roku wybiegli na murawę. NKS Start Namysłów udał się do Dobrzynia na mecz 1/32 Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim z tamtejszą Victorią. Murowanym faworytem tego meczu był NKS występujący w III lidze śląsko-opolskiej, drużyna gospodarzy gra bowiem w klasie okręgowej. W meczu tym, bez historii, nasi piłkarze pokonali Victorię aż 5:0.

Radzimy jak spędzić weekend - propozycja nr 2

Wielbicieli głośnej muzyki, aczkolwiek w wirtuozerskim wykonaniu zapraszamy w najbliższą sobotę do Odzysku. O godzinie 20.00 swój koncert rozpocznie Michał Jelonek, muzyk, skrzypek i kompozytor. Szerokiej publiczności z pewnością znane są zespoły, które współtworzy bądź wspótworzył - Hunter, Orkiestra Dni Naszych czy kielecki Ankh. Trudno policzyć z iloma wykonawcami współpracował.

Otwarto nowe centra sportowe

W Namysłowie otwarto jednocześnie dwa centra sportowe, przy szkołach podstawowych numer 3 i 4. Inwestycje kosztowały ok. 4 mln złote i w 85 proc. dofinansowane zostały ze środków Europejskiego Obszaru Gospodarczego (z tzw. Funduszu Norweskiego), a blisko pół miliona złotych pochodziło z budżetu gminy.

Ważne zwycięstwo

Spotkanie z Kędzierzynem siatkarze Namysłowianki rozpoczęli bardzo skoncentrowani i bojowo nastawieni do walki. Pierwszy set tego meczu zaczął się pomyślnie dla gospodarzy. Zdołali oni odskoczyć już na samym początku na kilka punktów (13:8) za sprawą dobrej gry blokiem a także, po raz pierwszy w tym sezonie, skuteczną zagrywką. KSN pewnie zmierzał do zwycięstwa.

Róże Karoliny rozdane

Sześćdziesięciu dwóch twórców z całego kraju przysłało swoje utwory na II literacki konkurs "O różę Karoliny". Konkurs organizuje Biblioteka Publiczna, a dedykowany jest Karolinie Turkiewicz-Suchanowskiej opolskiej poetce i pisarce, przez wiele lat związanej z Namysłowem.

Fatalny koniec rundy jesiennej

W meczu kończącym zmagania piłkarzy w rundzie jesiennej III ligi śląsko-opolskiej NKS Start Namysłów mierzył swe siły z Rozwojem Katowice. Goście przyjechali do Namysłowa w roli faworyta. Przed tą kolejką gracze z Katowic zajmowali 6 pozycję w tabeli. Od początku spotkania było widać, że drużyna katowiczan jest dobrze poukładana. Imponowała dokładnością w przyjęciu jak i operowaniu piłką.

Ustawka pod Inką

W nocy z 6 na 7 listopada br. kilkudziesięciu młodych ludzi umówiło się pod kawiarnią Inka na tzw. ustawkę. Na umówioną walkę z namysłowianami mieli się stawić mieszkańcy kilku miejscowości z Dolnego Śląska. Jak informuje namysłowska policja, gdy wiadomo już było, że nie dojdzie do konfrontacji z Dolnoślązakami, młodzi namysłowianie postanowili bić się między sobą.

Świętowanie po namysłowsku

Od conajmniej kilku lat scenariusz wszelkich obchodów świąt państwowych w Namysłowie jest podobny: msza w kościele, przemarsz z Namysłowską Orkiestrą Dętą ulicami miasta, złożenie kwaitów pod tablice pamiątkowe przy Ratuszu i obok budynku Poczty Polskiej, a potem przemówienia i akademia w Domu Kultury.

Niespodziewana przegrana

Kolejny mecz naszych siatkarzy przyniósł bardzo niemiłą niespodziankę. KSN przegrał do zera z Juvenią Głuchołazy. Tak jak pisaliśmy w zapowiedzi Namysłowianie jechali na mecz w roli 100% faworyta. Jednak niemożliwe stało się możliwe i gospodarze sprawili sobie miły prezent.

Zebranie mieszkańców osiedla nr VI

Data wydarzenia: 
13.11.2009 - 17:00

Zapraszamy mieszkańców ulic: Brzozowej, Marii Dąbrowskiej, Dębowej, Jana Długosza, Mariana Falskiego, Grunwaldzkiej, Jarosława Iwaszkiewicza, Klonowej, Kolejowej, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Krzywej, Lipowej, Oławskiej, Podleśnej, Podmiejskiej, Mikołaja Reja, Marii Skłodowskiej-Curie, Sosnowej, Wincentego Witosa, część ulicy Tadeusza Kościuszki, tj.

Od dziś obowiązuje objazd na trasie Opole - Namysłów

Od dzisiaj kierowcy jeżdżący trasą Opole - Namysłów będą zmuszeni korzystać z objazdu. Powodem jest remont odcinka drogi w Biestrzykowicach. Jak informuje Arkadiusz Branicki, rzecznik opolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, nie ma możliwości wyłączenia z ruchu tylko jednego pasa jezdni. Zablokowany będzie cały odcinek drogi na odcinku od Świerczowa do Biestrzykowic.

Była prokurator może usłyszeć kolejne zarzuty

Danuta G., była szefowa prokuratury w Namysłowie może być pociągnięta do odpowiedzialności karnej - orzekł odwoławczy sąd dla prokuratorów przy Prokuraturze Generalnej. Postanowienie jest prawomocne. Decyzja umożliwia przedstawienie byłej prokurator kolejnych zarzutów: nakłaniania swoich podwładnych do poświadczenia nieprawdy oraz fałszowania statystyk.

Koncert Nipu odwołany!

Jak się właśnie dowiedzieliśmy, piątkowy koncert Nipu w Pubie Pod Aniołami został odwołany. Dla osób, które wzięły udział w naszej zabawie, w której do wygrania były wejściówki na występ Nipu, otrzymają zaproszenia na grudniowy koncert Jerry's Hole Band.

KFN już działa!

Dziś uruchomiliśmy zapowiadaną już czas jakiś temu nową funkcję portalu Namyslowianie.pl - Katalog Firm Namysłowskich. W KFN firmy z powiatu namysłowskiego (i nie tylko) mogą publikować bezpłatnie swoje podstawowe dane oraz informacje o działalności. Warunkiem jest uprzednia rejestracja konta na portalu Namyslowianie.pl pod rangą "Firma".

Ciężkie brzmienia w Odzysku

W minioną sobotę w namysłowskim klubie Odzysk zagrała wrocławska formacja Behavior. Zespół pytany o swoją muzykę odpowiada dość ogólnie, że głównymi eksploatowanymi przez nich stylami muzycznymi są hip hop i cięższe odmiany rocka. Rzeczywiście, przybyła na koncert w Odzysku publiczność została uraczona sporą dawką ciężkiego gitarowego grania i hip-hopowych rymów.

Jest źle!

W ramach 13. kolejki III ligi śląsko-opolskiej doszło do spotkania dwóch beniaminków. NKS udał się na mecz do Częstochowy. Victoria w dwunastu dotychczas rozegranych meczach zdobyła 16 pkt. W ostatnim swoim spotkaniu uległa Skałce Żabnicy 2:4. Start Namysłów w jedenastu spotkaniach zdobył zaledwie 7 pkt., a przed tygodniem zremisował 3:3 z Orłem Babienica/Psary.