Styczeń 2010

O Unii w Ince

W miniony czwartek na zaproszenie namysłowskiego SLD, Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet i Uniwersytetu Trzeciego wieku, do naszego miasta przyjechała Zaofia Ulatowska-Rabiej. Celem jej wizyty był wykład na temat Unii Europejskiej i jej instytucji.

Srebrny Maciek

Maciej Zalwert, biegacz LUKS "Dwójki" Namysłów zdobył srebrny medal w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Spale. Maciek Zalwert przyzwyczaił Nas już że przywozi z każdego startu jakiś medal, czy to z hali czy ze stadionu otwartego.I tym razem nie było inaczej.

 

Zacięta walka do samego końca

W ramach 10 kolejki 3 ligi mężczyzn kibice w Namysłowie mogli oglądać niezwykle emocjonujące spotkanie. Bowiem mecz zakończył się dopiero w tiebreaku zwycięstwem Namysłowskiej drużyny. Także na ławce trenerskiej Juveni, można było zobaczyć znaną na Opolszczyźnie postać, obecnie trenera, a wcześniej znakomitego siatkarza miedzy innymi takich zespołów jak AZS Nysa, Mostostal K-K.

Ogólniak i Rolnik w elicie

Dzisiejsza Rzeczpospolita opublikowała ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2010. Bardzo wysoko zostały w nim ocenione namysłowskie szkoły średnie. Liceum Ogólnokształcące zajęło w rankingu 126. pozycję, a Zespół Szkół Rolniczych 228. Warto odnotować, że obydwie szkoły znalazły się w pierwszej dziesiątce szkół ponadgimnazjalnych w województwie opolskim. "Ogólniak" zajmuje wysoką 4.

A mogło być tak pięknie

 Po prawie miesięcznej przerwie na parkiety wrócili nasi siatkarze i od razu musieli się zmierzyć z obecnym liderem i faworytem do awansu, drużyną TORu Dobrzeń Wielki. Mecz zapowiadał się bardzo emocjonująco, na parkiecie wystąpiły drużyny z miejsc 1 i 3. W dodatku nasza drużyna nie przegrała od 5 spotkań meczu i wiadomo było,że tanio skóry nie sprzeda.

Finał WOŚP w Namysłowie - relacja na żywo i w kolorze

Rozpoczynamy relację z XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy w Namysłowie. Tymczasowo przenieślismy naszą redakcję w samo centrum wydarzeń, czyli do sztabu namysłowskiej Orkiestry. Na bieżąco będziemy informować o wydarzeniach związanych z Finałem. Podajemy również aktualnie przeliczoną kwotę zebranych pieniędzy. W zeszłym roku namyslowianie ofiarowali 21 tys. złotych. Czy dziś ten rekord zostanie pobity?

Wzmocnienia tajemnicą ale w taktyce zmiany

Sportowym wydarzeniem numer jeden końca minionego roku w Namysłowie była informacja o zmianie trenera w namysłowskim Starcie. Jak informowaliśmy Krzysztof Gnacy zrezygnował z prowadzenia drużyny NKS-u, a zastąpił go na stanowisku wychowanek i były trener namysłowskiego klubu, Bogdan Kowalczyk. Namysłowscy kibice rozpoczęli więc nowy rok zastanawiając się, jak to teraz ze Startem będzie.