Kwiecień 2010

Porażka za porażką

Napięty terminarz rozgrywek III ligi śląsko-opolskiej powoduje, że mecze rozgrywane są systemem środa-sobota. I tak w minioną środę naprzeciw siebie stanęły ekipy NKS Startu Namysłów i Skalnika Gracze. Goście przed kolejką zajmowali 8 pozycję w tabeli z dorobkiem 28 pkt.

Kleń Widawy za nami

Aż 72 wędkarzy z całej Polski, w tym członkowie spiningowej kadry narodowej, wzięło udział w towarzyskich zawodach nad Widawą. Imprezę, pod wdzięczną nazwą "Kleń Widawy 2010", zorganizował Wędkarski Klub Sportowy GOBIO Namysłów.

Porażka w Leśnicy

Po wtorkowej katastrofie (porażka 3-5 ze Startem Bogdanowice) Start Namysłów w sobotę rozegrał kolejny mecz w ramach rozgrywek III ligi śląsko-opolskiej. NKS udał się do Leśnicy, drużyny, która po 20 kolejce zajmowała 5 miejsce, a na swoim koncie zgromadziła 29 pkt. Faworytem meczu byli leśniczanie.

Groźny wypadek na ul. Pułaskiego. Spokojnie, to tylko ćwiczenia

Ćwiczenia służb ratowniczych w NamysłowieNa ul. Pułaskiego w Namysłowie doszło do groźnego wypadku. Cysterna wioząca paliwo zderzyła się z busem pełnym butli z łatwopalnym gazem. Doszło do wycieku niebezpiecznych substancji. Ponadto pożar sięgnął pobliskiego parku. Niezbędna była ewakuacja pobliskiej szkoły średniej. Na szczęście to tylko cenariusz piątkowych manewrów namysłowskiej straży pożarnej.

Relacja z oślej ławki

Namysłów - aktualności.

Wielbiciele naszego stałego evergreenu cyklu relacji z sesji obrad Rady Miejskiej zapewne pamiętają  wydarzenia sprzed miesiąca. Pomny groźby zakazu rejestrowania wizerunków naszych drogich polityków nieśmiało zasiadłem na specjalnie przygotowanej dla mediów oślej ławce. Ławka ta jest jedynym namacalnym i konkretnym efektem całego zamieszania z próbą narzucenia zakazu fotografowania obrad Rady. Natomiast efektem czwartkowej sesji było absolutorium dla burmistrza Kuchczyńskiego. Dodajmy, że już dwunaste w karierze.

Świętoszek - sztuka w NOK przygotowana przez Liceum Ogólnokształcące

Data wydarzenia: 
23.04.2010 - 17:00

Spektakl został przygotowany przez szkolne koło teatralne działające przy namysłowskim "Ogólniaku" pod kierunkiem Barbary Krakowiak. Premiera "Świętoszka" obyła się pod koniec marca przy okazji świętowania Dni Teatru oraz dnia patrona szkoły, Jarosława Iwaszkiewicza.

Festiwal w cieniu tragedii

W minioną sobotę do Namysłowa zjechali mistrzowie wschodnich sztuk walki. Przez dwa dni dzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami w ramach Festiwalu w Japońskich Sztukach Walki im. Toshimichi Takeuchi. Zajęcia były poprzedzone minutą ciszy, by uczcić pamięć ofiarom tragedii w Smoleńsku.

SALONIK MAGDA M. DAY SPA

Pasja dokonywania przemian w kobietach obudziła się we mnie kilka lat temu.

Efektem było założenie własnej firmy proponującej kobietom profesjonalny make-up oraz stylizację paznokci.Wciąż jednak ten zakres usług był zbyt wąski. Pomysł otwarcia DaySPA narodził się błyskawicznie.