Sierpień 2010

Uroczystości z okazji 71. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

Data wydarzenia: 
01.09.2010 - 10:15

godz. 10.15 - zbiórka uczestników uroczystości i pocztów sztandarowych na płycie Rynku.
godz. 10.30 - uroczysta Msza Św. w kościele Św. Franciszka z Asyżu i Św. Piotra z Alkantary w intencji Ojczyzny i z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.
godz. 11.30 - złożenie kwiatów pod tablicą na Ratuszu i obeliskiem przy ul. Pocztowej upamiętniającymi walkę żołnierza polskiego.

 

KONCERT W HADES PUB!!

Data wydarzenia: 
25.09.2010 - 19:00

!!!KONCERT ZESPOŁÓW METALOWYCH!!!

Zagrają :

THY HASTUR - www.myspace.com/thyhastur

CRIMSON VALLEY - www.myspace.com/crimsonvalleyband

OBLIVION - www.myspace.com/oblivionmetaldeath

Karpiarze zapraszają

Wędkarstwo karpiowe to nie tylko hobby... to nasza pasja - mówią o sobie członkowie nowopowstałego Team Carp Gobio. Grupa działa przy kole PZW Gobio Namysłów. Do swojego grona zapraszają wszystkich chętnych członków PZW. Warunek jest jeden - należy być miłośnikiem karpi wyznającym zasadę "złów i wypuść".

 

Jutro start sezonu

Do rozpoczęcia sezonu 2010/2011 w IV lidze opolskiej pozostał jeden dzień. W rozgrywkach tych doszło do jednej zmiany. W IV lidze wojewódzkiej nie zagra GKS Starościn, który stracił sponsora i zgłosił się do rozgrywek w klasie A. W takim wypadku miejsce drużyny z naszego powiatu zajęła drużyna Poloni Nysa.

 

Litwini w Namysłowie

Dwudziestoosobowa grupa młodzieży z litewskiego miasta Alytus (pol. Olita) przebywa w Namysłowie. Litwini na zaproszenie opolskiego OHP wspólnie z młodymi mieszkańcami Opolszczyzny biorą udział w warsztatach etnograficzno - artystycznych, w ramach europejskiego programu "Młodzież w działaniu".