Listopad 2010

I sesja Rady Powiatu - c.d. z dnia 2 grudnia 2010

Data wydarzenia: 
16.12.2010 - 12:00

Na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tekst jednolity Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1592 z późn. zm.) zwołuję I sesję Rady Powiatu Namysłowskiego. Sesja odbędzie się 02 grudnia (czwartek) 2010 r. o godzinie 1200 w sali narad Starostwa Powiatowego w Namysłowie, przy Placu Wolności 12 A.

Moderna projektowanie wnętrz

MODERNA - PROJEKTOWANIE WNĘTRZ Proces ten obejmuje: - propozycje rozwiązań przestrzenno – funkcjonalnych, - propozycje materiałowe, - propozycji kolorystyki, - projekty aranżacji wnętrz. Chesz stworzyć nastrój w swojej sypialni? Mieć praktyczną kuchnię? Poczuć relaks w salonie, łazience?

Sztuka czy wandalizm?

Mamy naszego lokalnego Banksy'ego? Z piątku na sobotę, w czasie nocnej i wyborczej ciszy, objawił się w Namysłowie streetartowiec. No właśnie, czy możemy go okreslić mianem artysty?

 

Anonimowy osobnik - JazdaOne - ułożył misterny plan, dzięki któremu nasza redakcja weszła w posiadanie fotografii wykonanych przez nocnego plakacistę.

 

Rozdano Róże Karoliny

W Namysłowie rozdano nagrody w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "O różę Karoliny". Konkurs dedykowany zmarłej w 2007 roku poetce, Karolinie Turkiewicz-Suchanowskiej, zwycieżyli: Łukasz Pośpiech z Opola w kategorii "proza" oraz Ewa Kaca z Namysłowa w kategorii "poezja".

 

Wybory Samorządowe 2010

Lokale wyborcze zostały otwarte o godzinie 8.00. W wyborach samorządowych głosujemy do godziny 22.00. O godzinie 19.00 frekwencja na Opolszczyźnie wyniosła - 37,79 procent, w powiecie namysłowskim - 48,47 procent.

Wyniki wyborów do Rady Powiatu Namysłowskiego >>tutaj<<

Wena świętuje

Dziś Namysłów obchodzi święto poezji. Z okazji piętnastolecia spotkają się członkowie i przyjaciele Klubu Młodych Twórców WENA. Czego możemy się spodziewać w trakcie odświętnej gali? - Przede wszystki prezentacji tego, cośmy się dopracowali w ciągu tych piętnastu lat istnienia - odpowiada Kazimierz Jakubowski, opiekun Wenian.

Jest w końcu uzasadnienie!

Blisko miesiąc temu prokuratura w Kluczborku podjęła decyzję o nie wszczęciu śledztwa w sprawie rzekomego naruszenia prawa przez funkcjonariuszy starostwa w Namysłowie. Doniesienie złożyła Regionalna Izba Obrachunkowa, po przeprowadzonej kontroli w urzędzie. Decyzję w tej sprawie publikowaliśmy na portalu Namyslowianie.pl.

Akcja Krwiodawstwa :)

Data wydarzenia: 
26.11.2010 - 09:00

Na którą serdecznie zapraszam 26.11.2010r. w godz.9-00 12-00 Starostwo Powiatowe w Namysłowie,oraz zarazem informuję iż od stycznia akcje krwiodawstwa będą odbywać się w każdy ostatni wtorek miesiąca!!! W NAMYSŁOWSKIM OŚRODKU KULTURY!!!

Namyslowianie.pl odpytują kandydatów - wywiad z Grzegorzem Kubatem

[url=http://www.namyslowianie.pl/artykul/namyslowianiepl_odpytuj%C4%85_kandydat%C3%B3w_wywiad_z_grzegorzem_kubatem][img]http://www.namyslowianie.pl/sites/default/files/imagecache/podglad/images/kubat_0.jpg[/img][/url]O tym, w czym byłby lepszy od obecnego burmistrza i dlaczego w polityce nie należy mówić nigdy mówi kolejny z kandydatów odpytany przez Namyslowianie.pl

Wiktor Niedzicki w UNIKIDS

Data wydarzenia: 
04.12.2010 - 10:00

Uznany i szanowany popularyzator nauki, dziennikarz, publicysta naukowy, autor telewizyjnego programu "Laboratorium" Wiktor Niedzicki odwiedzi małych studentów Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS w Namysłowie już 4 grudnia! W ramach wykładu dla dzieci wprowadzi je w świat kosmiczych technologii i pokaże obszary ich zastosowań w codziennym życiu.

Debata, debata

Miniony czwartek był intensywnym dniem dla kandydatów na burmistrza Namysłowa. Brali bowiem udział w dwóch debatach wyborczych, w Radiu Opole i w Namysłowskim Ośrodku Kultury. Poniżej prezentujemy zapis dźwiękowy i video obydwu debat.