Grudzień 2010

Walka o komisje

Trzecia sesja ujawniła układ sił w namysłowskiej radzie miejskiej. Głównym wydarzeniem tych obrad był wybór składów komisji rady. Mimo sprzeciwu opozycja nie otrzymała przewodnictwa w żadnej z nich. Obyło się bez niespodzianek, przyjęto propozycję burmistrza Krzysztofa Kuchczyńskiego. Mimo apelu nowego starosty Juliana Kruszyńskiego.

Nowy starosta wybrany

Po tygodniach niepewności wybrano nowego starostę powiatu namysłowskiego. Został nim Julian Kruszyński z Platformy Obywatelskiej. Na jego zastępcę wybrano Andrzeja Spóra z SLD. Zmiana władzy to efekt koalicji powiędzy PO i SLD, którą zawiązano ponad tydzień temu.

Pisali listy by dać wolność

Swoją cegiełkę, w ratowaniu niewinnych osób, mógł dołożyć każdy mieszkaniec Namysłowa i okolic. Jednak z tego przywileju skorzystali tylko nieliczni. Szkoda, że taka szlachetna akcja cieszy się tak małym zainteresowaniem wśród władz namysłowskich i pozostałych mieszkańców naszego miasta.

                                                                             

Droga podwyższonego ryzyka

Droga krajowa nr 39 łącząca Namysłów z Brzegiem została zakwalifikowana do najniższego standardu zimowego utrzymania. To informacja wynikająca z korespondencji między wojewodą opolskim, a Główną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Dziś rano przez kilka godzin warunki na tej drodze były fatalne.

 

ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE KOŁA

Data wydarzenia: 
09.01.2011 - 11:00

Zarząd Koła PZW GOBIO Namyslów zaprasza wszystkich członków na Zebranie Sprawozdawcze za rok 2010, które odbędzie się w dniu 9 stycznia 2011 r. w sali konferencyjnej Centrum Turystyki i Rekreacji DELFIN w Namysłowie przy ul. Konopnickiej 2.
Początek zebrania o godz. 11.00

Czy dziś poznamy starostę?

Czy dziś poznamy nowego starostę namysłowskiego? Wydaje się to mało prawdopodobne, bo wciąż nie zawiązała sięwiększość, która mogłaby to stanowisko obsadzić. Najbardziej prawdopodobna wydaje się koalicja SLD-PO-PiS. Jak przyznają nam jednak liderzy tych ugrupowań, rozmowy są trudne.

 

 

Pierwsza sesja za nami

Pierwsza w tej kadencji sesja Rady Miejskiej Namysłowa upłynęła w spokojnej atmosferze. Przewodniczącym rady wybrany został ponownie Jarosław Iwanyszczuk. Problem pojawił się z wybraniem wiceprzewodniczących rady. Pierwszym został Jan Dróżdż, który piastował to stanowisko w poprzedniej kadencji.

Kamil Bednarek, finalista Mam Talent zaśpiewa dla Szlachetnej Paczki w Pubie Pod Aniołami

Data wydarzenia: 
08.12.2010 - 18:00

8 grudnia br. o godz. 18:00 w lokalu Pod Aniołami Odbędzie się licytacja obrazów namalowanych, bądź narysowanych przez uczniów namysłowskich szkół. Będzie to oryginalna licytacja, ponieważ płacić będzie można artykułami kosmetycznymi, mąką, cukrem, kaszkami dla dzieci lub makaronem :)