Maj 2015

Wybory prezydenckie - WYNIKI w powiecie namysłowskim

Wyniki wyborówW powiecie namysłowskim - podobnie jak w całym województwie opolskim - przeważające poparcie zyskał Bronisław Komorowski.

Wyjątkiem na mapie powiatu jest Gmina Domaszowice gdzie zwyciężył - podobnie jak w całym kraju (wg sondaży jak na razie) - Andrzej Duda.

Do urn w powiecie namysłowskim poszła ponad połowa uprawnionych do głosowania.

Krzyże Zasługi za Dzielność dla namysłowskich policjantów

Policjanci z NamysłowaSierżanci Przemysław Szapował i Mateusz Biczysko z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie odebrali z rąk Wiceministra Spraw Wewnętrznych Grzegorza Karpińskiego Krzyże Zasługi za Dzielność przyznane za wzorową, pełną poświęcenia służbę na rzecz społeczeństwa.

Sekretarzowi Stanu w MSW w ceremonii towarzyszył Komendant Główny Policji nadinsp. Krzysztof Gajewski.

Wysokie miejsca namysłowski zapaśników w światowym rankingu

LKS Orzeł NamysłówW Rankingu Światowej Federacji Zapaśniczej UWW ( United World Wrestling ) w stylu wolnym opublikowanym na początek maja 2015 roku nadal bardzo wysokie miejsca zajmują zawodnicy LKS Orzeł Namysłów.

Krystian Brzozowski ( 74 kg ) - 8 miejsce i Radosław Marcinkiewicz ( 86 kg ) - 10 miejsce są wciąż najwyżej sklasyfikowanymi reprezentantami Polski w pierwszej 20 rankingu swoich kat. wagowych.

Spotkanie autorskie z Martą Orzeszyną

Data wydarzenia: 
07.05.2015 - 10:00

Książka o Antoine Cierplikowskim Bardzo ciekawie zapowiada się spotkanie autorskie z panią Martą Orzeszyną organizowane w Bibliotece w Namysłowie.

Właśnie co trafiła do księgarni nowa książka autorki: Antoine Cierplikowski. Król fryzjerów, fryzjer królów co jest okazją do spotkania i porozmawiania o bohaterze tej publikacji czy pracy pisarki.

Koszerne lody - w Namysłowie ruszyła ich produkcja

Koszerne lody z Namysłowa27 kwietnia naczelny rabin Polski, Michael Schudrich, osobiście nadzorował produkcję pierwszej partii koszernych lodów w Namysłowie.

Koszerne lody produkowane w Nestlé przeznaczone są na razie wyłącznie na rynek izraelski i tylko tam będzie można je kupić.

Na początek planowana jest produkcja jednego koszernego produktu – rożka Kit Kat waniliowo-kakaowego.