Jak urządzić łazienkę w stylu Japandi?

Łazienka w modnym styluJeśli poszukujecie inspiracji na wnętrze zarażające spokojem, proste, harmonijne, które jest jednocześnie przytulne i przyjazne to mamy dla Was dobrą wiadomość.

Zyskujący na popularności styl japandi łączy w sobie wszystko to, co kojarzy się z atmosferą wyciszenia i relaksu.

Dzięki naszym poradom urządzicie łazienkę w wyjątkowym stylu, który pomoże Wam ukoić nerwy, wyciszyć umysł i nabrać hartu ducha.

Odrobina Skandynawii, szczypta Japonii – najlepszy przepis na wnętrze w stylu japandi

Styl japandi to nie tylko sposób na stylizowane wnętrze, to przede wszystkim sposób na życie, w którym mniej znaczy więcej. Japandi to styl, który jest mieszaniną tego co projektowanie w duchu naturalności i prostoty ma do zaoferowania najlepszego. Z minimalizmu zaczerpnął oszczędność i regularność form, z japońskiego stylu wabi-sabi kult niedoskonałości i naturalności, ze Skandynawii zapożyczył umiłowanie tego co proste i stonowane.

Naturalne, solidne materiały, proste, niskie meble, owalne i lekkie sanitariaty, a także ascetyczna armatura. Wszystko ma tworzyć minimalistyczną, spójną i harmonijną koncepcję, która sprzyja oczyszczeniu ciała i umysłu. Ład i porządek panujący we wnętrzu ma ukoić nasze zmysły i zrelaksować nasze ciała.

W łazience w stylu japandi ma królować przestronność i funkcjonalność. Każdy element wystroju ma być przemyślany i użyteczny. Dodatki zostały ograniczone do minimum, potrzebne jest tylko to co niezbędne. Prostota objawia się w każdym elemencie aranżacji. Kafelki, oświetlenie, a nawet rośliny, które najlepiej poczują się w terakotowych lub betonowych donicach.

Zwróćmy uwagę by materiały, które wybieramy posłużyły nam przez długie lata. Japandi nie znosi nie tylko zbytku, ale i marnotrawstwa.

Co na ścianę w łazience w stylu japandi?

Wybierając kolory na ściany zdecydujmy się na maksymalnie trzy stonowane barwy, unikając tych chłodnych. Przy tworzeniu bazy idealne będą płytki ceramiczne w odcieniach beżu, brudnej bieli lub niezwykle gustownych barwach ziemi. Szarości, a także typowe dla kultury dalekiego wschodu brązy i zgaszona zieleń symbolizująca optymizm i wewnętrzną harmonię.

Detale mogą stanowić bardziej zdecydowany akcent. Czerwień, pomarańcz czy żółć w przybrudzonych, ugładzonych odcieniach wpadających w ugier i rudości. Będą one stanowić idealną przeciwwagę do drewnopodobnych płytek podłogowych.

Światło – najlepsza ozdoba

Aranżacje w stylu japandi stronią od zbytku i przesady. Co więc umieścić we wnętrzu jeśli musimy zrezygnować z dodatków i ozdób? Odpowiedź jest prosta, światło. Jeśli nie mamy w łazience okna, które da nam wystarczająco dużo naturalnego światła wybierzmy sztuczne w ciepłych odcieniach. Wybierając lampy możemy zdecydować się na minimalistyczne nowoczesne formy lub tradycyjne oświetlenie rodem z japońskiego domu. Rattanowe, papierowe lub plecione klosze nadadzą wnętrzu przytulnego charakteru. Wybór nie powinien być podyktowany dogmatami, jest on raczej kwestią indywidualnych preferencji oraz wystroju wnętrza.

Łazienka w modnym stylu
Sekcje: