Polecane firmy: Szybkiedomy.pl

Praca na produkcji? Warto zacząć w fabryce TOYOTA

Trening mięśni Kegla - proste ćwiczenia na wiele problemów

Mięśnie które trzeba trenowaćĆwiczenia mięśni Kegla mają ogromne znaczenie, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Trening nie jest wymagający, można go wykonać samodzielnie, w domu, pracy, czy samochodzie. Efekty pojawiają się szybko, ale ważna jest regularność. Co dają ćwiczenia mięśni Kegla? Dlaczego ćwiczenia powinny być stałym elementem dnia?

Czym są mięśnie Kegla?

Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Obejmują mięsień łonowo-guziczny, część mięśnia dźwigacza odbytu, mięśnie pochwy oraz mięśnie odbytu. O mięśniach Kegla mówi się najczęściej w odniesieniu do kobiet, ale występują także u mężczyzn. U panów są zlokalizowane między kością łonową i guziczną oraz u podstawy penisa. Pełnią ważną funkcje, zapewniają prawidłowe funkcjonowanie wielu narządów. Podtrzymują narządy umieszczone w jamie brzusznej, zapobiegają problemom związanym z nietrzymaniem moczu, są również ważnym elementem odpowiadającym za wysoką jakość życia seksualnego. Aby wyczuć mięśnie Kegla, w czasie wizyty w toalecie należy zacisnąć zwieracza. Struktury, które je napinają to właśnie omawiane mięśnie.

Dlaczego warto ćwiczyć mięśnie Kegla?

Mięśnie dna miednicy, podobnie jak inne mięśnie w ludzkim organizmie, potrzebują regularnych treningów. Pod wpływem wielu czynników ulegają osłabieniu i stopniowo przestają pełnić swoją funkcję. Na ich słabszą kondycję ma wpływ m.in. wiek, przebyte porody, operacje ginekologiczne, nadwaga, ciężka praca fizyczna. U panów problem z dysfunkcją mięśnie Kegla nasila się po operacji usunięcia gruczołu krokowego. Osoby, które zaniedbają trening, muszą liczyć się z wystąpieniem przykrych konsekwencji. Bardzo często występuje problem z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Popuszczanie początkowo występuje w czasie aktywności fizycznej, kichania lub kaszlu, ale z czasem towarzyszy codziennym czynnościom. Słabe mięśnie Kegla to również wiele problemów seksualnych. Najczęściej można zaobserwować problem z osiągnięciem orgazmu, a u panów niemożność osiągnięcia lub utrzymania erekcji.

Trening mięśnie Kegla

Do zachowania właściwego stanu mięśni dna macicy niezbędny jest regularny trening. Gimnastykę spopularyzował amerykański ginekolog Arnold Kegel, który w ten sposób leczył wysiłkowe nietrzymanie moczu. Praktyki zostały zaczerpnięte od gejszy, które ćwiczyły mięśnie, aby zapewnić swoim klientom lepsze doznania seksualne. Ćwiczenia są proste, nie wymagają specjalnych umiejętności, można je wykonywać w domu, w wolnej chwili. Trening warto połączyć z ćwiczeniami wzmacniającymi mięśnie brzucha i pośladków, dzięki temu efekty będą lepsze. 

Jak ćwiczyć mięśnie dna miednicy?

Ćwiczenia można wykonać w pozycji leżącej, siedzącej lub stojąc w lekkim rozkroku. Należy napinać mięśnie i w takim stanie trzymać je ok. 5 sekund, a następnie rozluźnić. W trakcie zaciskania mięśni dna miednicy, mięśnie ud i pośladków powinny pozostać rozluźnione. Czynność należy powtórzyć 5 razy. W czasie treningu ważne jest głębokie oddychanie. Mięśnie należy zaciskać podczas wydechu, a rozluźniać na wdechu. Drugie polecane ćwiczenia to powolne zaciskanie i rozluźnianie mięśni Kegla. Zaciśnięcie, a następnie rozluźnienie, powinno trwać po 2 sekundy. Ćwiczenie można powtarzać wielokrotnie, im więcej, tym lepiej. Trening należy wykonywać regularnie, najlepiej codziennie. Bardzo ważne, aby nie napinać mięśni w czasie wizyt w toalecie, próbując zatrzymać strumień moczu. To może spowodować liczne problemy m.in. stan zapalny dróg moczowych. Aby wzmocnić efekty, można zastosować przydatne gadżety. Dla pań polecane jest stosowanie kulek gejszy: https://www.sklep-intymny.pl/pol_m_Akcesoria-erotyczne_Kulki-gejszy-i-jajka-283.html . To dwie połączone ze sobą kulki, które umieszcza się w pochwie i w ten sposób trenuje mięśnie. We wnętrzu kulek jest ukryty ciężarek, który wprawiany jest w drgania. Wibracje przechodzą na ścianki pochwy i w ten sposób pobudzają mięśnie do pracy. Kulki automatycznie wymuszają pracę mięśni, które pod wpływem drgań zaciskają się na nich. Mężczyznom w treningu mogą pomóc kulki analne. Warto pamiętać, aby ćwiczyć profilaktycznie, a nie tylko wtedy, gdy mięśnie zaczną nieprawidłowo działać. Dobrze wyćwiczone mięśnie Kegla to lepsze życie seksualne, silniejsze orgazmy. U panów trening polepsza jakość erekcji i zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób prostaty, a u pań gwarantuje łatwiejszy poród, bez późniejszych komplikacji, prawidłowe utrzymanie narządów wewnętrznych na właściwym miejscu, a także mniejsze ryzyko postania hemoroidów.

Trening mięśni Kegla powinien być wpisany w stały plan dnia. Jest łatwy, nie wymaga dużego wysiłku, a przynosi znakomite rezultaty. Warto poznać technikę wykonywania ćwiczeń, nabyć potrzebne akcesoria i regularnie ćwiczyć. 

 

Mięśnie które trzeba trenować
Sekcje: