Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Teatralia 2014

Uczniowie Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie to utalentowani aktorzy.

„Życie to jest teatr, mówisz ciągle, opowiadasz;
Maski coraz inne, coraz mylne się nakłada;
Wszystko to zabawa, wszystko to jest jedna gra
Przy otwartych i zamkniętych drzwiach.
To jest gra.”

                                                                                                                    Edward Stachura

                   Dnia 30 maja 2014 roku w naszej szkole odbyły się VI Szkolne Konfrontacje Teatralne – „TEATRALIA 2014”. Jest to już tradycją, że jak co roku uczniowie wszystkich klas przygotowują tematyczne przedstawienia, które prezentują przed jury podczas półfinałów odbywających się w szkole. Następnie wyłaniane są najlepsze zespoły klasowe i to one występują na scenie Namysłowskiego Ośrodka Kultury przed całą społecznością szkolną i środowiskiem lokalnym na gali finałowej. Do tej pory tematyka przedstawień związana była z gimnazjalnymi lekturami, walką dobra ze złem, profilaktyką uzależnień, a w tym roku przeciwdziałaniu wykluczeniu, pod hasłem: „Nie jesteś sam”. W wyniku rywalizacji najlepsze okazały się: klasa III d, która zajęła I miejsce, przedstawiając spektakl pt: „Na przerwie”, II miejsce zajęła kl. I e w spektaklu pt: „Obóz zagraniczny” i III miejsce zajęła kl. I c i jej spektakl pt: „Nie szata zdobi człowieka”.                                                                                

                  Podczas tegorocznych Konfrontacji w Namysłowskim Ośrodku Kultury Namysłowianie obejrzeli uczennicę Julię Kosikowską w monodramie pt: „Lament Paranoika”, którego akcja tylko na pozór toczy się w świecie urojeń chorego człowieka. Tak naprawdę opowiada o toksycznej rzeczywistości, z którą stykamy się na co dzień. Po raz drugi, ale w nieco innej odsłonie, obejrzeli też spektakl pt: „Trędowaty, bo niekochany”. Trędowaty, to z pozoru szczęśliwy człowiek, który właściwie ma wszystko: pieniądze, stanowisko, władzę, luksusowy świat. Postanawia wyruszyć w drogę poszukując swego przeznaczenia. W swej wędrówce napotyka: wymagającego ojca, bezwzględną nauczycielkę, dyplomatów, beztroskie dzieci, zakochanych, cwaniaka, alkoholika, małżeństwo w kryzysie. Każdy z nich boryka się z jakimś problemem. Pozbawieni miłości, ciepła, zrozumienia chcą odnaleźć cel swojego życia… W poszczególne role wcielili się: Mateusz Chmielowski, Kacper Gońda, Zosia Sarnicka, Justyna Frysztak, Karolina Wierzchołowska, Paulina Bobrowska, Natalia Jagiełła, Anna Boch, Julia Kosikowska, Michalina Grudzińska, Iza Cichecka, Kamil Walczak, Kamil Matłosz, Jacek Furmański, Dawid Dziuba, Paweł Gazdecki, Maciej Gąszczak.

             Tym razem był to spektakl wyjątkowy i bardzo dla nas ważny, ponieważ przyświecał nam wyjątkowy cel. Naszym występem chcieliśmy wesprzeć akcję pomocy małej Milence Beza, która przyszła na świat z bardzo poważną wadą serca i musi przejść kolejną, kosztowną operację.

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

       Patrząc na reakcję publiczności, która tak licznie przybyła do NOK-u, aby obejrzeć spektakl i wesprzeć rodziców Milenki w ich walce o zdrowie córeczki, wierzę, że moja praca
i zaangażowanie moich młodych aktorów mają ogromny sens, ponieważ nasz teatr porusza, oświeca, niepokoi, dodaje otuchy, prowokuje. Teatr jest po prostu magicznym miejscem, gdzie poznajemy świat uczuć, emocji i wrażliwości.

Małgorzata Górniak - Opiekun Szkolnego Koła Teatralnego

temat / lokalizacja