Wątpliwa Uchwała WZCz_NSM w 2012 roku.

Nie jest tajemnicą, że skład większości członków nowo wybranej Rady Nadzorczej -NSM został starannie dobrany, a sporna Uchwała? o ich wyborze znalazła się przed obliczem Temidy.

A przecież można i należy jawnie i  poprawnie postępować, to podstawowy obowizek każdej władzy Zaledwie kilka dni temu ,w grudniu 2012 rok , odbyły się wybory Zarządu Osiedla Nr.5 w Namysłowie, ulic Reymonta i Mariańska.Zarówno Organizator jak i Przewodniczący Zebrania oraz przybyli licznie mieszkańcy Osiedla ( frekwencja niewiele mniejsza, niż na każdej z dwu części WZCz-NSM w 2012 r ), wykazali przykład wysokiego profesjonalizmu, zrozumienia i kultury zachowania, właściwych postaw etycznych i moralnych, wzajemnego poszanowania prawa, powagi chwili  oraz rzeczowość mówców, kolejno zbierających głos.
1. Przewodniczący Zebrania, krótko lecz rzeczowo omówił wymagane procedury.
2. Sprawnie zgłoszono kandydatury do wyboru, Komisji Skrutacyjnej a następnie Przewodniczącego i 4 Członków Zarządu. Niezwłocznie sporządzono i wydano karty do głosowania, z nieograniczonej i uprzednio nieznanej liczby licznie zgłaszanych kandydatur.
3. Karty do głosowania wydawano na sali, wg listy obecności uprzednio podpisanej przez osoby uprawnione do głosowania z Osiedla Nr.5 przy ul. Reymonta i Mariańska , którą czytał na głos Przewodniczący Komisji Skrutacyjnej a wyczytani podchodzili do niego, wówczas Pani odpowiedzialna z ramienia Organizatora, osobiście wydawała kartę do głosowania.  Czyli spełniono zadość wymaganej czynności proceduralnej, sprawdzenia uprawnionych do głosowania i pokwitowania wydanej jednej karty, jednocześnie dokonano sprawdzenia zgodności wydania ilości kart do głosowania przez Komisję Skrutacyjną.
4. Komisja Skrutacyjna pracowała na sali obrad ,w sposób jawny, przeliczając oddane głosy i co ważne w pełnym składzie osobowym, co mogły obserwować wszystkie osoby, które były obecne na Zebraniu.
5. Wymagany Protokół Komisja Skrutacyjna z przeprowadzanych głosowań, niezwłocznie podpisała przez wszystkich członków Komisji. A następnie Przewodniczący Komisji odczytywał zebranym wyniki głosowania i Protokół przekazywał Przewodniczącemu Zebrania.
Podsumowując warto podkreślić na bardzo spokojne, rzeczowe i kulturalne zachowanie wszystkich obecnych w sali obrad,w tym przeważającej części, licznie przybyłej i nad wyraz rozumnej i kulturalnie zachowująca się młodzież, co napawa optymizmem, która dała przykład iż można lepiej, inaczej i rozsądniej, bez zbędnego krzyku i hałasu, jak to drzewiej u wielu " zasłużonych " dorosłych mieszkańców bywało. A Ponadto można było dostrzec jak powinna wyglądać Urna wyborcza, która wielkością i estetycznym wyglądem, dodatkowo wskazywała na rangę i powagę dnia dokonywanych Wyborów i przebieg głosowania .

Gdyby tylko tak doświadczony Zarząd NSM zadbał i przygotował Walne Zebranie w czerwcu 2012 roku , co najmniej jak powyżej, w sposób profesjonalny a Panowie Przewodniczący I i II części Zebrania postępowali ( Na marginesie obaj obecnie członkowie RN_NSM ) i zachowywali oczekiwana, postawę moralnie godną i honorową, oraz by dokumentowano przebieg obrad za pomocną urządzeń do zapisu obrazu i dźwięku, co w takich Zebraniach i czasach jest obecnie normą. Zapewne obeszłoby się bez wielu niepotrzebnych burzliwych emocji, dywagacji i wzajemnej uszczypliwości mówców, bądź co bądź dorosłej Społeczności NSM . Obecnie dla wielu wezwanych po raz pierwszy przed oblicze Temidy, przeżywaniem niezawinionego stresu oraz upokarzających sytuacji, dodatkowo dokumentowanego na nośnikach dźwięku i obrazu, podczas kolejno odbywających się rozpraw sądowych.     Co za czasy !  Samo życie, szalony wyścig ludków, niezależnie od posiadanej wiedzy i doświadczenia oraz własnej postawy,  niezmiennie kusi do kasy i po władzę !!!

Konflikt w Namysłowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej :: zobacz komentowany artykuł   Rozpoczęty przez ~Pitt~ , mar 20 2011 12:50:00       forum.nto.pl/konflikt-w-namyslowskiej-spoldzielni-mieszkaniowej-t64327/page__st__20

 

 

 

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:Standardowy;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:"";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:"Times New Roman";
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

temat / lokalizacja

Tematy

Dodano 1 komentarz

Kilku aktywnych i niezadowolonych członków  Namysłowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Namysłowie (NSM)  w sierpniu 2012 roku,  złożyło pozew do Sądu Okręgowego w Opolu o unieważnienie wyborów członków RN NSM.
Odwołanie się do sądu, jest aktem zrozumiałym i wynika z  niewłaściwego  przestarzegania przepisów prawa i przebiegu wyborów, łamania procedur i norm dobrych obyczajów, podczas Walnego Zgromadzenia Członków (WZCz) NSM  w dniach 25 i 26.2012 rok.  Panowie Przewodniczący zarówno I  i II części WZCz , ewidentnie przyczyniali się do tego, swym urokliwym  zachowaniem, watpliwymi wypowiedziami i niepotrzebnym komentowaniem licznie wypowidanych głosów mówców z sali obrad.   Przybyli na Zebranie mieszkańcy NSM mogli oczekiwać, conajmniej przyzwoitego zachowania i dobrej znajomości procedur oraz konsekwentnego przestrzegania wewnątrzspóldzielczych unormowań.  Tym bardzej iż prowadzączy Zebranie, Panowie przez wiele lat  zasiadają  w Radzie Nadzorczej , z czego wielokrotnie  jako Przewodniczący  (obecnie obaj Panowie są członkami Rady Nadzorczej ). Zadząd NSM jako licencjonowany  i bardzo doświadczony profesjonalista, nie sprostał najprostrzemu z zadań, nie zadbał o spełnienie podstawowego z obowiązków, chociażby o estetyczny wygląd, miejsce ustawienia-wyłożenia i właściwe zabezpieczenie DWU URN wyborczych, dając świadectwa,  nieodpowiedzialności i byle jakości, braku staranności i zdolności przewidywania, lekceważenie znaczenia WZCz- NSM oraz  poszanowania donisłości dnia  i aktu wyborczego członków NSM , do Rady Nadzorczej i Delegatów do Zwiazku Spółdzielczości Mieszkaniowej !!!  Zapoczątkowany w 2009 roku i nasilajacy sie  Konflikt  w NSM ciagle trwa, o czym wielokrotnie napisano w postach,  na forum NTO  forum.nto.pl/konflikt-w-namyslowskiej-spoldzielni-mieszkaniowej-t64327/page__st__40
A wystarczło  tak niewiele, tylko trochę staranności, rozumu i zachowania powagi, przestrzegania przepisów własnego Satatutu NSM, które wynikają li tylko  z : § 46 ustęp 1 ppkt d), § 50 ustęp 5,  § 58 ustęp 1 oraz punktów  4 i 6 z Regulaminu Komisji Mandatowo-Skrutacyjnej Walnego Zgromadzenia  członków NSM. 

Pierwsza rozprawa odbyła się 28. 11. 2012 roku na której przesłuchano część świadków, druga tura świadków będzie przesłuchana 1 marca 2013 roku bowiem na ten dzień wyznaczono drugi termin rozprawy. Jeżeli Sąd uzna wybory za nie ważne to trzeba będzie je przeprowadzić od nowa.

Na marginesie powyższe unormowania znajdują się w zakładce  Statut i Regulaminy NSM    link : www.nsm.org.pl/sites/default/files/Statut%20NSM.pdf   i     www.nsm.org.pl/sites/default/files/Regulamin%20Komisji%20Mandatowo-Skrutacyjnej%20WZC%20-%202012%20r..pdf