Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

100 dni od wyborów - wywiad z Radnym Jakubem Włodarczykiem

Radny Jakub Włodarczyk - Namysłów24 lutego mija 100 dni od wyborów samorządowych w których do Rady Miejskiej Namysłowa został wybrany Pan Jakub Włodarczyk startujący z niezależnego Komitetu Wyborczego Wyborców.

Przedstawiam wywiad z najmłodszym radnym obecnej Rady Miejskiej Namysłowa.

Mija 100 dni od wyborów samorządowych w których wybrano Pana na radnego do Rady Miejskiej Namysłowa. Czy mając doświadczenie tych 100 dni startował by Pan ponownie w tych wyborach?

Radny Jakub Włodarczyk: Na początku jeszcze raz chciałbym podziękować wszystkim mieszkańcom za oddane głosy w listopadowych wyborach. Sto dni mojej pierwszej kadencji to bardzo mało, uczę się wszystkiego pomału i czuje się w funkcji i zadaniach radnego coraz bardziej pewnie. Czy zdecydowałbym się na kolejną kadencje ? Myślę, że tak, ale to nie tylko zależy ode mnie, jeśli spełnię się w roli radnego przez najbliższe cztery lata i co najważniejsze będę odpowiednim i dobrym przedstawicielem dla mieszkańców mojego osiedla, to jak najbardziej zdecyduje się na start w wyborach.

Co spośród deklaracji wyborczych udało się Panu już zrealizować a co pozostaje nadal do realizacji? Spośród tych planowanych - które chce Pan zrealizować w ciągu najbliższych 100 dni?

Radny Jakub Włodarczyk: Tak jak zapewniałem mieszkańców w swoim programie, dążę do tego aby oferta kulturalna była urozmaicona, jestem w stałym kontakcie z Namysłowskim Ośrodkiem Kultury, lokalnymi stowarzyszeniami i naszą młodzieżą. Dyskutujemy na temat wielu imprez i wydarzeń jakie mają się odbyć w naszym mieście i gminie oraz jakie mogłyby się odbyć.  Cieszy mnie bardzo ożywienie w pracy naszego domu kultury, co pokazano zaraz na początku stycznia podczas Ferii Zimowych w całej gminie. Sto dni to niewiele na realizację jakichś dużych planów, ale małe sukcesy cieszą mnie i co najważniejsze moich wyborców, osób które dały mi kredyt zaufania.

Najważniejszym celem dla mnie w tej kadencji będzie dążenie do remontu ulicy Grunwaldzkiej i budowy ulic na osiedlu domków miedzy Oławską a Grunwaldzką. Staram się być w stałym kontakcie ze starostwem, które odpowiada za ulicę Grunwaldzką. Często przypominam urzędnikom  w UM, aby systematyczne wyrównywali wszystkie gminne drogi gruntowe na osiedlu. W tej kadencji będę również dążył do budowy co najmniej jednego placu zabaw na osiedlu nr VI.

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

Czy rzeczywiste kulisy rządzenia w Namysłowie zaskoczyły Pana czy raczej właśnie tak je Pan sobie wyobrażał?

Radny Jakub Włodarczyk: Zawsze wyobrażałem sobie jak to jest być, radnym. Nie jestem zaskoczony trybem pracy w radzie i komisjach, całym przebiegiem pracy radnego, ponieważ wcześniej interesowałem się tym i mniej więcej wiedziałem jak to będzie wyglądać. Najważniejsza rzecz jak cieszy mnie to to, że wśród radnych panuje miła i przyjazna atmosfera, dla mnie to podstawa do dobrej pracy.

Radny Jakub Włodarczyk - Namysłów

Dodano 1 komentarz

Szkoda że nie pochwalił się że wiekszość osób skojarzyła go po nazwisku z nie tą osobą co trzeba.