Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Burmistrz ślubował i dostał podwyżkę

Burmistrz Namysłowa będzie zarabiał więcej. O 553 złote w porównaniu do ubiegłej kadencji. Radni namysłowscy odsłuchali ślubowania Krzysztofa Kuchczyńskiego, a następnie przegłosowali podwyżkę dla szefa gminy, który rozpoczął tym samym swoją czwartą z kolei kadencję.

 

Zaczęło się uroczyście, od ślubowania nowowybranego burmistrza. W swoim "expose" Krzysztof Kuchczyński zapowiedział kontynuowanie dotychczasowej polityki, w tym również brak rewolucji kadrowych. Wiceburmistrzem, tak jak przez ostatnie cztery lata, będzie Grzegorz Kubat:

[video: http://www.youtube.com/watch?v=LmpxnIJTKUM]

 

Szczególną kontrowersję wzbudziło głosowanie nad ustaleniem wynagrodzenia dla burmistrza. To obowiązek rady u progu kadencji. Namysłowscy radni postanowili jednak przyznać burmistrzowi Kuchczyńskiemu podwyżkę. Po jej uwzględnieniu szef gminy będzie zarabiał 12 540 zł brutto. - To blisko górnej granicy, 12 847 zł ustalonej w rozporządzeniu - oponował radny Artur Włodarczyk i przytoczył przykłady z innych gmin. W takim porównaniu burmistrz Namysłowa wydaje się być w czołówce najlepiej zarabiających burmistrzów w kraju.
- Podwyżka burmistrzowi się należy, bo to już jego czwarta kadencja - odpowiedział przewodniczący Jarosław Iwanyszczuk, jeden z wnioskodawców uchwały i zaznaczył, że od kilku lat burmistrz pracuje bez jednego z zastępców:

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

[video: http://www.youtube.com/watch?v=SWzgQd7gBVg]

Ostatecznie dwunastoma głosami za (WO+PSL+PN) i dziewięcioma wstrzymującymi się (PO+SLD+PiS+MPP) uchwała o wynagrodzeniu burmistrza została przyjęta.

 

Drugim ciekawym momentem drugiej sesji nowej kadencji była informacja starosty Michała Ilnickiego w odpowiedzi na pytanie o odśnieżanie dróg powiatowych:

[video: http://www.youtube.com/watch?v=QUB--ojsn64]

Ślubowanie podczas sesji rady miejskiej Namysłów
Michał Ilnicki Polskie Stronnictwo Ludowe
Krzysztof Szyndlarewicz - Platforma Obywatelska
Michał Ilnicki Polskie Stronnictwo Ludowe
Artur Włodarczyk Młodzi Ponad Podziałami
Krzysztof Kuchczyński - ślubowanie burmistrza
Rada Miejska w Namysłowie
Obrady rady miejskiej Namysłowa
Rada Miejska w Namysłowie