Lokalne firmy i instytucje: Przewozy do Niemiec
Praca także dla mieszkańców powiatu namysłowskiego.

Druga tura wyborów. Jak głosowali namysłowianie

Nowym prezydentem Polski został Bronisław Komorowski. Według danych Państwowej Komisji Wyborczej, Komorowski otrzymał 53,01 proc. głosów, a Jarosław Kaczyński - 46,99 proc. głosów. Na Opolszczyźnie podliczno już wszystkie głosy. Przyjrzeliśmy się zatem, jak głosowali namysłowianie.

 

Przewaga Komorowskiego nad Kaczyńskim w drugiej turze wyborów prezydenckich na Opolszczyźnie była znacznie wyraźniejsza w porównaniu do wyników z całego kraju. W naszym województwie Jarosław Kaczyński otrzymał 35,38 proc. głosów, a Bronisław Komorowski 64,62 proc. Co ciekawe, frekwencja w drugiej turze była bardzo zbliżona do tej z pierwszej tury. Wczoraj załosowało 46,67 proc. mieszkańców Opolszczyzny. 20 czerwca do urn udało się ich 46,59 proc.

 

Frekwencja w powiecie namysłowskim podczas ponownego głosowania wyniosła 50,98 proc. To nieznacznie mniej niż podczas pierwszej tury (51,21 proc.). Podobnie różnice wyglądały w poszczególnych gminach, z wyjątkiem Pokoju. To jedyna gmina w naszym powiecie, w której 4 lipca do urn poszło więcej wyborców (41,31 proc.), niż 20 czerwca (40,15 proc.).

 

W powiecie namysłowskim, tak jak w całym kraju i w województwie zwyciężył Bronisław Komorowski. Zdobył 56,72 proc. głosów. Prezes PiS zebrał 43,28 proc. głosów. Podobna do powiatowej różnica głosów zarysowała się w gminie Namysłów: 56,50 proc. na Komorowskiego i 43,50 proc. na Kaczyńskiego. Najciekawsze pod tym względem są wyniki w Pokoju. Tam bardzo wyraźnie zarysowała się przewaga marszałka sejmu. Od prezesa PiS dzieliło go niemal 40 punktów procentowych.

 

W porównaniu do pierwszej tury, obydwaj kandydaci w drugiej turze zyskali głosy mieszkańców powiatu. Kaczyński o niemal 11 punktów procentowych, a Komorowski ponad 12 punktów procentowych.

Namysłów - aktualności.
Namysłów - aktualności.
Namysłów - aktualności.
Namysłów - aktualności.
Sekcje: