Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Kandydat na burmistrza potwierdzony

Kandydatura Jacka Płaczka na stanowisko burmistrza Namysłowa jest już pewna. W miniony piątek podczas spotkania polityków Platformy Obywatelskiej z mieszkańcami wsi namysłowskich został przedstawiony jako kandydat przez samego wojewodę Ryszarda Wilczyńskiego.

Spotkanie było trzecim w naszym powiecie zebrań z cyklu "Tak! POlskiej wsi". Poprzednie odbyły się tydzien wcześniej w Świerczowie i Pokoju. Organizowane są przez lokalnych liderów rządzącej partii - posła Łukasza Tuska i wojewodę Wilczyńskiego.

Jacek Płaczek zdecydował się na kandydowanie, gdyż jak uważa nasze miasto i gmina potrzebują nowej jakości zarządzania. Wcześniej związany z Polskim Stronnictwem Ludowym zyskał poparcie swojej kandydatury przez Platformę Obywatelską i Forum Rozwoju Ziemi Namysłowskiej.

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

Sam kandydat jest mieszkańcem Łączan, choć pochodzi z Niemodlina. Przez wiele lat pracował jako zawodowy wojskowy. Dosłużył się stopnia kapitana. Jak dziś wspomina, był szykowany do służby dyplomatycznej na Ukrainie. Stąd szczyci się znajomością języków: ukraińskiego i rosyjskiego jak również angielskiego. Świetnie zapowiadającą się karierę przerwała choroba nowotworowa.

Jak podkreśla, choroba zmieniła jego patrzenie na świat oraz na ludzi. Wtedy postanowił zająć się pracą na rzecz społeczności lokalnej. W 2002 roku przeprowadził się z rodziną do Łączan, a rok później został tam sołtysem. Po trzech latach pełnienia tej funkcji znalazł się w gronie 12 najlepszych sołtysów w Polsce. Płaczek prezesuje także grupie działania „Stobrawski zielony szlak", jest przedstawicielem województwa opolskiego w krajowej sieci „Lidera", odpowiada za wiejskie kluby sportowe w gminie Namysłów. Jest również radnym gminnym (startował z listy Prawa i Sprawiedliwości).

Jacek Płaczek - kandydat na burmistrza Namysłowa.
Sekcje: 
|