"Nadużycie władzy" i "kompromitacja powiatu" - list otwarty namysłowskiej PO

Starosta winien przeprosić mieszkańców - wzywa namysłowskie koło Platformy Obywatelskiej w liście otwartym, które otrzymała redakcja portalu. Opozycja zarzuca Michałowi Ilnickiemu wykorzystywanie urzędowych publikatorów w rzucaniu oszczerstw i "zacieranie atakiem realnych problemów, których jest autorem". Zapowiada również złożenie formalnej skargi na działalność starosty. Treść listu w całości drukujemy poniżej.

- Wykorzystywanie do walki politycznej oficjalnych publikatorów samorządu powiatowego stanowi nadużycie władzy i żenujący przykład  dworskiego dziennikarstwa za publiczne pieniądze - tak rozpoczyna się oświadczenie namysłowskiej PO. Jak zaznacza Krzysztof Szyndlarewicz, wiceprzewodniczący namysłowskiego koła tej partii, oświadczenie to zostanie również przekazane Radzie Powiatu wraz z formalną skargą na działalność starosty.

Oprócz zarzutu wykorzystywania samorządowych publikatorów niezgodnie z przeznaczeniem, opozycja wypomina Michałowi Ilnickiemu nieprawidłowości organizacji zimowego utrzymania dróg oraz nieprawidłowości w inwestycjach drogowych. W tych ostatnich tematach zwraca się się do Rady Powiatu o przeprowadzenie kontroli. Rada zapewne ustosunkuje się do pisma na najbliższym posiedzeniu, które odbędzie się pod koniec marca br.

List otwarty to reakcja Platformy na wywiad z Michałem Ilnickim, który ukazał się na stronie urzędowej i w biuletynie samorządowym powiatu  namysłowskiego. Starosta w wywiadzie bezpardonowo rozprawia się z opozycją zarzucając jej, że kreuje się na polityczne dziewice. Obrywa się również poprzednikom obecnego starosty, którym zarzuca działalność na niekorzyść mieszkańców powiatu. Przewodniczącym namysłowskiej PO jest Ryszard Wilczyński, obecny wojewoda opolski, a niegdyś sekretarz  oraz wiceprzewodniczący rady powiatu namysłowskiego.

Pomoc drogowa Marcińczak
Pomoc drogowa Marcinczak & Synowie
Dr Paweł Kuczma - logo kancelarii radcy prawnego
Radca Prawny Prof. UZ dr hab. Paweł Kuczma

 

Namysłów - aktualności.
Namysłów - aktualności.
Namysłów - aktualności.
Namysłów - aktualności.
Sekcje: