Narzędzia dla poszukujących pracy

Portal dla szukających pracyMarzysz o zmianie pracy? Jak wynika z najnowszej edycji badania Pracuj.pl Specjaliści na rynku pracy, blisko 65% Polaków deklaruje, że rozgląda się za nową pracą. Jednak poświęcają bardzo mało czasu na jej poszukiwania. Z pomocą dla zabieganych kandydatów przychodzą nowoczesne narzędzia, która wyraźnie ułatwiają ten proces.

Aktualne ogłoszenia najprościej jest znaleźć w Internecie. Największym polskim serwisem z ofertami pracy jest Pracuj.pl (te dla Namysłowa i okolic dostępne są tutaj). Z pomocą poszukującym przychodzą również inne narzędzia.

Newslettery

Polacy poświęcają na poszukiwanie pracy najczęściej od 1 do 2 godzin tygodniowo. Według ekspertów to za mało, aby efektywnie szukać pracy. Skuteczne poszukiwanie pracy wymaga konsekwencji i zaangażowania czasowego, dlatego dobrze jest na ten cel poświęcić więcej niż 2 godziny tygodniowo. Dlatego dobrze postarać się, by poszukiwanie pracy weszło w nawyk. Warto zapisać się choćby do newslettera z najciekawszymi ofertami pracy z Pracuj.pl, a następnie otwierać i czytać go codziennie o tej samej porze: rano podczas porannej kawy lub wieczorem, w oczekiwaniu na ulubiony film czy serial.

Mobilne aplikacje Pracuj

Dzięki mobilnym aplikacjom można przeglądać interesujące ogłoszenia, aplikować na wybrane czy sprawdzać informacje o wybranych pracodawcach wszędzie: w domu, na przystanku autobusowym czy w pociągu. Rozwiązanie udostępnia również historię aplikowania oraz oferty pracy dodane przez użytkownika do ulubionych. Kandydat otrzymuje również automatyczne podpowiedzi ogłoszeń najbardziej dopasowanych do oczekiwań przeszukującego. Wygodne mogą być także powiadomienia z informacjami o najciekawszych albo wygasających ofertach.

Pracuj Select

Ciekawym rozwiązaniem jest również Pracuj Select. Dzięki nowej funkcji dostępnej w serwisie Pracuj.pl, każdy kandydat, który wypełni swój profil zawodowy i wyrazi zgodę na jego polecanie, może zostać zarekomendowany odpowiednim pracodawcom. Rekomendacje są dokonywane na podstawie analizy treści ogłoszenia umieszczonego przez danego pracodawcę oraz informacji zawartych w profilu zawodowym kandydata korzystającego z opcji polecania. Warto pamiętać, że profile zawodowe nie są publicznie dostępne, a każdy kandydat ma możliwość dodatkowego ograniczenia widoczności swojego profilu dla firm, którym nie chce być polecany.

Portal dla szukających pracy
Sekcje: