Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Nudno jak w polskim kinie. Ale były momenty!

Środowa sesja namysłowskiej Rady Powiatu w zasadzie mogła przejść niezauważona. Jak to zazwyczaj bywało wszystkie zaplanowane uchwały przegłosowano jednomyślnie i bezdyskusyjnie. Było niemal tak, jak w opowieści inżyniera Mamonia o polskim kinie: Nuda... Nuda... Nic się nie dzieje...

 

Na szczęście znalazł się tam także nasz obiektyw i wyłapał, co ciekawsze momenty tego show zebrania.

 

Na każdym zebraniu jest tak, że ktoś musi zacząć pierwszy - wciąż pozostajemy w klimacie rejsowej groteski. Pierwszy zaczął więc... wojewoda, który wręczył Złote Medale Za Długoletnią Służbę dwóm urzędniczkom starostwa, paniom: Halinie Dzidowskiej i Danucie Krawiec. Jak podkreślał obie panie pracują w urzędzie od samego początku jego istnienia.
Kolejne wyróżnienia, przypadły dwóm szkołom średnim: "Ogólniakowi" i "Rolnikowi". To za sprawą wysokich miejsc, jakie obydwie szkoły zajęły w ogólnopolskim rankingu szkół ponadgimnazjalnych gazety Rzeczpospolita. Szczególnie wymowna byłą nominacja przez starostę na patrona liceum przewodniczącego rady miejskiej Jarosława Iwanyszczuka:

Wyróżnienia dyrektorom placówek wręczali starosta Michał Ilnicki i jego kolega zastępca Sławomir Hinborch.

Po tym miłym rozpoczęciu nastąpiła seria sprawozdań, ocen i relacji za miniony rok. Na pierwszy ogień poszedł likwidator SP ZOZ (szpitala przed "prywatyzacją"), Andrzej Galla:

 

Następny w kolejce był dyrektor PUPu (czyli urzędu pracy):

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

 

Potem ocenę stanu bezpieczeństwa ochrony przeciwpożarowej i zagrożeń pożarowych gmin powiatu przedstawił bryg. Krzysztof Gacek, komendant namysłowskich strażaków. Wypowiedź ta spotkała się z niezadowoleniem starosty Ilnickiego, który skarcił zwrócił komendantowi uwagę, że w swojej wypowiedzi nie podziękował staroście i burmistrzowi za pomoc w rozbudowie i w remoncie komendy:

 

Na najlepsze trzeba było jednak czekać na koniec. Wtedy to, przewodniczący rady przeczytał skargę jednego z mieszkańców na zaniedbania, jakie jego zdaniem poczynił starosta w związku z odśnieżaniem dróg powiatowych. No i się zaczęła dyskusja:

 

 

 

 

Namysłów - aktualności.
Namysłów - aktualności.
Namysłów - aktualności.
Namysłów - aktualności.
Sekcje: