Polecane firmy: Laboratorium Grabowska

Praca także dla mieszkańców powiatu namysłowskiego.

Okradli nawet kościół

Zatrzymani złodziejeKryminalni z Namysłowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem.

22 i 31-latek łącznie usłyszeli 12 zarzutów włamań do szkół, samochodów, domów jednorodzinnych i kościoła.

Dodatkowo, młodszy z nich, był poszukiwany za wcześniejsze przestępstwa, za które miał już zasądzony wyrok. Przyznali się do zarzucanych im czynów. Grozi im do 10 lat więzienia.

Szkoły, kościół, domy

Mężczyźni mieli włamywać się do szkół, samochodów, domów jednorodzinnych i kościoła na terenie powiatu namysłowskiego. Ich łupem padały laptopy, aparaty fotograficzne, elektronarzędzia i kasetki z pieniędzmi. Skradziony sprzęt oddawali do lombardów. Przed organami ścigania postanowili ukryć się na Dolnym Śląsku.

Ukrywali się we Wrocławiu

Praca operacyjna namysłowskich funkcjonariuszy pozwoliła na ustalenie miejsca pobytu dwóch podejrzanych. Zostali zatrzymani przez kryminalnych na terenie Wrocławia. Policjanci odzyskali również część skradzionego mienia. Łączna wartość strat szacowana jest na ponad 20 tysięcy złotych.

Prosto za kratki

Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów. 22-latek został już doprowadzony do zakładu karnego gdzie odbywa wyrok za wcześniejsze kradzieże, natomiast 31-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Śledczy sprawdzają jeszcze czy mężczyźni nie mają związku z innymi włamaniami na terenie Opolszczyzny i Dolnego Śląska.

 

źródło: KPP Namysłów

Zatrzymani złodzieje
Sekcje: