Polecane firmy: Szybkiedomy.pl

Praca na produkcji? Warto zacząć w fabryce TOYOTA

Relacja z oślej ławki

Namysłów - aktualności.

Wielbiciele naszego stałego evergreenu cyklu relacji z sesji obrad Rady Miejskiej zapewne pamiętają  wydarzenia sprzed miesiąca. Pomny groźby zakazu rejestrowania wizerunków naszych drogich polityków nieśmiało zasiadłem na specjalnie przygotowanej dla mediów oślej ławce. Ławka ta jest jedynym namacalnym i konkretnym efektem całego zamieszania z próbą narzucenia zakazu fotografowania obrad Rady. Natomiast efektem czwartkowej sesji było absolutorium dla burmistrza Kuchczyńskiego. Dodajmy, że już dwunaste w karierze.

Obrady rozpoczęły się minutą ciszy dla upamiętnienia ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu. Burmistrz Krzysztof Kuchczyński przytoczył również szereg kondolencji, które przysłano do Namysłowa z miast partnerskich. Co ciekawe i szczególnie miłe, inicjatorami tych kondolencji byli nie tylko zagraniczni politycy:

[video: http://www.youtube.com/watch?v=V654R1mxMTs]

 

Kolejnym niezwykłym wydarzeniem czwartkowej sesji było podpisanie umowy o dofinansowanie realizacji projektów w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (prościej - schetynówki). W Namysłowie środki z tego programu przeznaczone zostaną na remonty ulic Reymonta, Chopina, Curie-Skłodowskiej oraz Kościuszki.Podpisanie odbyło się w sposób uroczysty. Rząd reprezentował Ryszard Wilczyński, wojewoda opolski:

[video: http://www.youtube.com/watch?v=8ZHqfNvVnL8]

Punktem kulminacyjnym obrad było jednak głosowanie nad tzw. absolutorium dla burmistrza, czyli ocena jego działalności finansowej w minionym roku budżetowym. Radni opozycji skonsolidowali w tej sprawie siły i wystosowali kilka pytań do szefa miasta i gminy. Wszystkie dotyczyły przegranego przez gminę konkursu na dofinansowanie kanalizacji. Opozycja podkreślała, że samo przygotowanie dokumentacji konkursowej kosztowało gminę (czyli nas!) 3 mln złotych:

Postaw dom - szybko
Szybkiedomy.pl
Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

[video: http://www.youtube.com/watch?v=jGTGUXFfFw4]

Koniec końców Rada pozytywnie oceniła gospodarowanie finansami przez burmistrza. Za głosowało 12 radnych, wstrzymało sie 8. Przeciwko nie był nikt.

Pozostałe uchwały zaplanowane na ten dzień również przegłosowano niemal jednogłośnie. Z wartych odnotowania wydarzeń była odpowiedź burmistrza na pytanie radnego Krzysztofa Szyndlarewicza o budowane przy NOK rondo. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że będzie ono większe od tego przy Pl. Wolności i nie będzie ostatnim rondem w Namysłowie. Już niedługo kierowcy będą kręcić kółka przy szpitalu oraz u zbiegu ulic: Reymonta, Chopina i Jana Pawła II:

[video: http://www.youtube.com/watch?v=SqP8c79Uxac]

Pojawiło się również nowe koło radnych (pamiętamy, że wybory się zbliżają!). Jacek Pawłowski (Demokratyczna Partia Lewicy) oraz: Barbara Leszczyńska, Ryszard Wołczański, Jan Dróżdż, Ryszard Zalewski (wszyscy należący do Namysłowskiego Stowarzyszenia Obywatelsko-Demokratycznego) założyli klub Porozumienie Namysłowskie. To trzeci klub w obecnej Radzie obok Wspólnoty Obywatelskiej i połączonych sił Solidarności, PO, PiS i FRZN. Jak się można łatwo domyślić, PN będzie wraz ze Wspólnotą tworzyło koalicję rządzącą. Czyżby przygotowywano się do wystawienia kandydatury Grzegorza Kubata w wyborach na burmistrza Namysłowa?

Sesja Rady Gminy z za stołu dla mediów.