Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

SLD zaprezentowało kandydata na burmistrza

Ryszard Frączek został oficjalnie zaprezentowany jako kandydat SLD na burmistrza Namysłowa. Kandydatura została przedstawiona podczas wczorajszej konwencji wyborczej tej partii w kawiarni Inka. Uzupełniono również skład władz namysłowskiego SLD.

Wraz z końcem koalicji z PSL-em Kuchczyńskiego i Ilnickiego i utraceniem władzy centralnej przez SLD, partia ta w naszym regionie przeszła na margines życia politycznego. Jednak nie należy zapominać o tym, że jej struktury są wciąż silne, zwłaszcza w takich gminach jak: Domaszowice, Świerczów i Wilków. Tam wciąż u władzy są wójtowie piastujący swe funkcje z namaszczenia SLD. Obecność wójtów: Zenona Kotarskiego, Andrzeja Gosławskiego oraz Zygmunta Szulakowskiego na konwencji powiatowej partii była oczywista. Gośćmi namysłowskich działaczy byli poseł Tomasz Garbowski, który również szefuje wojewódzkim strukturom partii oraz radna sejmiku Apollonia Klepacz.

 

Poniedziałkową konwencję powiatową zdominowały dwa tematy. Pierwszym był tragiczny wypadek prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, w którym zginęli również prominentni działacze lewicy. Wśród nich był kandydat na prezydenta, Jerzy Szmajdziński, który podobno miał w kwietniu odwiedzić Namysłów.

 

Drugim tematem był start w kampanii prezydenckiej Grzegorza Napieralskiego. Poseł Garbowski przekonywał zebranych działaczy do tego pomysłu. Rozmawiano również o sytuacji lokalnych struktur po rozłamie, który był następstwem zerwania koalicji z namysłowskim PSL-em.

 

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

Poinformowano również zebranych o nowowybranym zarządzie namysłowskiego koła. W jego skłąd weszli: Kazimierz Olchawa - przewodniczący, Jan Kamiński -zastępca przewodniczącego, Józef Sypko - skarbnik, Leokadia Czarny - sekretarz, Andrzej Ciążyński - członek. Pełnomocnikiem zarządu ds. "Młodej Lewicy" została Katarzyna Kozłowska. W poniedziałek na sekretarza Rady Powiatu SLD wybrano Leokadię Czarny, która zastąpiła na tym stanowisku Jana Dróżdża.

 

Najciekawszym momentem spotkania w Ince była jednak prezentacja kandydata partii na burmistrza Namysłowa. Został nim Ryszard Frączek, były wojskowy, dawny dowódca jednostki w Jastrzębiu. Zresztą, sam kandydat opowiedział o sobie:

 

Ryszard Frączek - kandydat SLD na burmistrza Namysłowa.
SLD Namysłów.
Andrzej Spór - SLD Namysłów.
Sojusz Lewicy Demokratycznej w Namysłowie.
Konwencja wyborcza SLD w Namysłowie.
Wójt z SLD podczas konwencji wyborczej.
Wybory w Namysłowie nadchodzą - konwencja SLD.
Namysłów - konwencja SLD.
Burmistrz Namysłowa - na razie kandydat Ryszard Frączek.
Namysłów - aktualności w SLD.
Sekcje: