Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Praca na produkcji? Warto zacząć w fabryce TOYOTA

Trzeźwości na drogach ciągle za mało

Kolejni pijani kierowcyW trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących po namysłowskich drogach policjanci przeprowadzili działania „Trzeźwość”.

Niestety mimo wielu próśb i apeli, nadal trafiają się kierowcy na podwójnym gazie.

W sobotni wieczór policjanci zatrzymali kierowcę z prawie 3 promilami, a w niedzielę mundurowi musieli interweniować wobec rowerzysty, który kompletnie pijany o mało nie zderzył się z karetką.

Wciąż apelujemy o rozsądek i trzeźwość za kierownicą.

Akcja TRZEŹWOŚĆ

Policjanci z Namysłowa, w miniony weekend włączyli się w wojewódzkie działania „Trzeźwość”. Celem akcji było eliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Prawie 3 promile

W sobotę mundurowi zatrzymali w centrum Namysłowa osobowe BMW. Samochód jechał zygzakiem i stwarzał zagrożenie dla innych kierujących. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. 26-latek wraz z pijanym pasażerem próbowali wyjechać z miasta i dostać się w rejon powiatu kępińskiego. Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Za jazdę na podwójnym gazie grozi mu wysoka grzywna, sądowy zakaz kierowania pojazdami a nawet do 2 lat więzienia.

Pijany rowerzysta - duże zagrożenie

Postaw dom - szybko
Szybkiedomy.pl
Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

W niedzielę o interwencję poprosił zespół pogotowia ratunkowego. Tylko dzięki szybkiej reakcji kierowcy karetki nie doszło do wypadku.

Nietrzeźwy rowerzysta zachwiał się na jednośladzie i wyjechał na środek jezdni tuż przed nadjeżdżającą karetkę. Badanie alkomatem wykazało, że 35-letni rowerzysta miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz za jazdę pod wpływem alkoholu i stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym dla zespołu karetki, będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna lub kara aresztu.

Ponad 200 kontroli

Łącznie w weekend namysłowscy policjanci przebadali na trzeźwość ponad 200 kierujących.

Wyeliminowali z ruchu 5 rowerzystów będących pod wpływem alkoholu i 3 nietrzeźwych kierowców. Zatrzymali 3 prawa jazdy.

źródło: KPP Namysłów

Samochód zdjęcie utworzone przez jcomp - pl.freepik.com

Kolejni pijani kierowcy
Sekcje: