Wojewoda Wilczyński szantażowany. Policja: Zdjęcia są spreparowane.

Wojewoda opolski Ryszard Wilczyński był szantażowany spreparowanymi zdjęciami - podaje Gazeta.pl. 7 grudnia do sekretariatu wojewody dotarła przesyłka zawierająca zdjęcia przedstawiające Wilczyńskiego nago i w niedwuznacznych pozycjach. Jak się okazało zdjęcia były fotomontażem. - To sceny erotyczne, gdzie w postać jednej z osób wklejona jest głowa wojewody. I to raczej pornografia, nie erotyka. Zdjęcia naprawdę ohydne - komentuje dla Gazeta.pl anonimowy policjant z Opola. List miał być nadany w Warszawie.

Nadawca przesyłki szantażował wojewodę ujawnieniem zdjęć w przypadku niezapłacenia okupu. Wojewoda natychmiast zawiadomił policję. Przez kolejne dni jednak stanowczo zaprzeczał, że do szantażu doszło. Przedwczoraj wysłał jednak do mediów oświadczenie, po tym jak prokurator krajowy potwierdził, że badana jest sprawa próby szantażu opolskiego wojewody. "Dla dobra prowadzonych czynności policja zwróciła się do wojewody o nieprzekazywanie jakichkolwiek informacji na ten temat tak długo, jak to tylko możliwe" - napisał. "Ostatnie doniesienia mediów i potwierdzenie zdarzenia przez prokuratora krajowego, a także ważny interes społeczny powodują, że dalsze niepotwierdzanie zdarzenia przestało być konieczne" - dodano w liście.

Ryszard Wilczyński nie jest jedyną ofiarą szantażu wśród opolskich urzędników. Podobne listy miały zostać wysłane do  co najmniej 10 osób. Ofiarą gróźb padł również marszałek Józef Kotyś. W nadesłanym do niego liście znajdują się obraźliwe sformułowania nawiązujące do niemieckiego pochodzenia Kotysia. Autor listu straszy marszałka śmiercią.

Pomoc drogowa Marcińczak
Pomoc drogowa Marcinczak & Synowie
Dr Paweł Kuczma - logo kancelarii radcy prawnego
Radca Prawny Prof. UZ dr hab. Paweł Kuczma

Ryszard Wilczyński, na co dzień mieszkaniec Namysłowa, od 2007 roku wojewoda opolski. Wcześniej był radnym i sekretarzem gminy Namysłów, przewodniczącym sejmiku samorządowego województwa opolskiego, sekretarzem powiatu i wiceprzewodniczącym rady powiatu namysłowskiego, a w latach 2006–2007 członkiem zarządu województwa. Wilczyński od 2001 związany jest z Platformą Obywatelską.

Namysłów - aktualności.
Sekcje: