Lokalne firmy i instytucje: Pod Lwem
Praca także dla mieszkańców powiatu namysłowskiego.

Wójt ufundowała stypendia z własnej kieszeni

Sześcioro uczniów szkół w gminie Pokój otrzymało stypendia w wysokości 50 zł miesięcznie. Ufundowała je wójt gminy Barbara Zając.

Stypendia to pomysł pani wójt, która fuduje je z własnej kieszeni. - W swoim programie wyborczym zaznaczyłam, że część swojego wynagrodzenia bedę przeznaczać na stypendia szkone dla uczniów zdolnych - mówi Barbara Zając i dodaje - Niekoniecznie  z wysoką średnią  a pochodzących z biednych rodzin. Już trzeci rok z rzędu dyrektorzy szkół przedstawiają kandaydatów do stypendium. Z każdej szkoły pieniądze utrzymuje po dwoje uczniów. Jest to 50 zł co miesiąc, co rocznie daje sumę 500 zł na każdego stypendystę. Pieniądze przekazywane są na ręce wychowawcy klasy i to on wspólnie ze swoim uzdolnionym wychowankiem decydują na co je wydać. - Nie żądam żadnych rachunków, wychowawca w miesiącu czerwcu informuje mnie tylko na co pieniądze zostały przeznaczone . Dla przykładu podam,że w latach poprzednich dzieci kupowały sobie kurtki, buty, słodycze, opłacały sobie wycieczki szkolne itp. - informuje pani wójt.

Pytana o powody takiej inicjatywy Barbara Zając wspomina swoje dzieciństwo - Pochodzę z biednej wielodzietnej rodziny, moja mama wychowywała nas sama. Nie było nas stać na wiele rzeczy, dlatego chcę aby dzieci  mogły spełniać swoje skryte, małe marzenia, które ja nie mogłam będąc w ich wieku.

Barbara Zając jest najmniej zarabiającym szefem gminy spośród samorządowców w powiecie namysłowskim. Jej miesięczna pensja to 7 965 zł brutto miesięcznie. Sama inicjatywa jest godna pochwały i stanowi przykład dla pozostałych polityków naszego powiatu.

Namysłów - aktualności.
Sekcje: