Lokalne firmy i instytucje: OL-SPAW Rafał Oleksy USŁUGI SPAWALNICZE
Praca także dla mieszkańców powiatu namysłowskiego.

Zaprosimy Rumunów do współpracy

Do grona miast partnerskich Namysłowa dołączy niebawem rumuński Zagon. Głosowanie w sprawie współpracy z tą gminą było głównym wydarzeniem podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej:

Gmina Zagon mieści się w centralnej części Rumunii, w okręgu Covasna. Liczy sobie 5489 mieszkańców, z czego prawie 50 proc. stanowią Węgrzy. Po podpisaniu umowy o współpracy z Namysłowem dołaczy do grona pięciu miast partnerskich naszej gminy: Nebelschütz i Linz nad Renem (Niemcy), Hlucin (Czechy) i Jaremcze (Ukraina) oraz Kisköre (Wegry).

Ponadto podczas sesji radni m.in. przyjęli informację z działalności ADM-TBS, zmienili budżet gminy na 2009 rok oraz wysłuchali sprawozdania burmistrza z jego działalnosci między sesjami. Przewodniczący Jarosław Iwanyszczuk odczytał również list jaki wystosowała do Rady redakcja Namyslowianie.pl z propozycją współpracy.

Ponadto ustalono, że następna sesja odbędzie się w połowie października i będzie poświęcona przede wszystkim uchwaleniu nowego planu zagospodarowania przestrzennego naszego miasta.

Sekcje: