Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

KOLEJNA EDYCJA DEUTSCH WAGEN TOUR W GIMNAZJUM NR 1 IM. SZARYCH SZEREGÓW W NAMYSŁOWIE

Dnia 20.03.2014 nasze gimnazjum odwiedził Deutsch Wagen Tour. Jest to akcja mająca na celu promowanie nauki języka niemieckiego. Lektorka z Instytutu Goethego przeprowadziła z naszymi uczniami wspaniałe gry i zabawy. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy także uczniów szkół podstawowych. Razem z nami w akcji Deutsch Wagen Tour wzięli udział uczniowie SP nr 5, SP w Kamiennej, SP nr 3 oraz SP nr 4.
Uczniowie odtańczyli taniec przywitalny, wymienili się komplementami, odegrali mecz Polska-Niemcy, wybrali się na wycieczkę po Niemczech, kąpali się w morzu, opalali się a nawet spotkali…rekina Było także całe mnóstwo innych równie ciekawych i zabawnych gier. Zajęcia zakończyły się konkursem językowym, w którym uczniowie mieli szansę wygrać wspaniałe nagrody.
Po zakończonej zabawie uczestnicy częstowali się ciastami przygotowanymi przez naszych kolegów i koleżanki, mieli przy tym okazję podzielić się swoimi wrażeniami i zgodnie przyznali, że była to fantastyczn, a a przy tym bardzo śmieszna lekcja języka niemieckiego.
Wszyscy uczniowie otrzymali broszurki, w których zawarte były informacje dotyczące korzyści płynących z nauki języka niemieckiego. Czy wiecie na przykład skąd pochodzi nazwa adidasy albo Nimm 2, Haribo, Volkswagen? Nie? Nic straconego! Z niemieckim się dowiesz!

temat / lokalizacja