70 rocznica Armii Krajowej.

Relacja z dzisiejszych uroczystości.

70 lat temu 14 lutego 1942 roku rozkazem Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych gen. Władysława Sikorskiego Związek Walki Zbrojnej przemianowany został na Armię Krajową  (zbrojne ramię Polskiego Państwa Podziemnego).
W dniu dzisiejszym, Mszą Św. w kościele pod wezwaniem Św. Apostołów Piotra i Pawła rozpoczęły się uroczystości, które mają przypomnieć o bohaterstwie i uczcić pamięć tych, którzy w oddziałach AK walczyli z okupantami o wolną POLSKĘ.
Msza Św. rozpoczęła się od wprowadzenia pocztów sztandarowych przez ks. proboszcza Henryka Jacaka.  Kazanie wygłosił ksiądz celebrans, a modlitwę wiernych poprowadził członek Namysłowskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.
Na zakończenie Mszy Św. odśpiewano hymn BOŻE COŚ POLSKĘ
i nastąpiło uroczyste wyjście pocztów sztandarowych.
Po przemaszerowaniu pod tablicę poświęconą Polskiemu Państwu Podziemnemu oraz Armii Krajowej zapalono znicze.
Podziękowania należą się wszystkim uczestnikom dzisiejszych uroczystości, którzy mimo mrozu licznie uczestniczyli w obchodach.
Szczególnie dziękuję kapłanom, na czele z ks proboszczem, za poprowadzenie z pełnym ceremoniałem uroczystej Mszy Św. oraz pocztom sztandarowym z:
I Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Iwaszkiewicza
Zespołu Szkół Mechanicznych im. Żołnierzy Września
Zespołu Szkół Rolniczych im. Tadeusza Kościuszki
Szkoły Podstawowej Nr. 5 im. Bł. Jana Pawła II
Namysłowskiego Hufca ZHP im Kazimierza Kulińskiego.
Jednocześnie zapraszamy na WIECZORNICĘ poświęconą Armii Krajowej w dniu 15.lutego 2012 o godzinie 17.00 do Namysłowskiego Ośrodka Kultury.
Mam nadzieję iż będzie to lekcja historii i patriotyzmu .