Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

ROCZNICE

71 ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ 71 ROCZNICA WYWÓZEK NA SYBIR 1 ROCZNICA TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ

Uroczystości w dniu 10 kwietnia 2011 r. rozpoczęła Msza Święta w kościele p.w. św. Franciszka z Asyżu.     Mszę Świętą odprawił i kazanie wygłosił Ks. Kanonik Marek Hula. Modlitwę wiernych odmówił    członekŚZŻAK.                                                                                                                                                                  Po zakończeniu mszy uczestnicy uroczystości z pocztami sztandarowymi na czele udali się pod Dąb Pamięci poświęcony kpt. Marianowi Rozdolskiemu zamordowanemu w Katyniu. Tę część uroczystości rozpoczęto odegraniem utworu "Cisza", a następnie odbył się Apel Poległych.                                           Modlitwę za dusze poległych poprowadził Ks. Kanonik Marek Hula.                                                            Przemówienia okolicznościowe wygłosili Pan Starosta Julian Kruszyński oraz Prezes Namysłowskiego Koła ŚZŻ AK kpt. Stanisław Jackiewicz.                                                                                                                     Przy akompaniamencie werbli delegacje zapaliły znicze i złożyły wiązanki kwiatów.                                     Uroczystość zakończono przy dzwiękach żołnierskiej melodii "Śpij kolego".

Uczestnikami uroczystości byli między innymi: Wojewoda Opolski Ryszard Wilczyński, Starosta Powiatu Namysłowskiego Julian Kruszyński z małżonką, Przewodniczący Rady Miasta Jarosław Iwanyszczuk,  przedstawiciele organizacji społecznych, urzędów oraz namysłowskich szkół, na czele z opiekunami   "Dębu Pamięci" społecznością Szkoły Podstawowej nr 4 w Namysłowie.                                              Uroczystość ubogacili wykonaniem utworów muzycznych Panowie Antoni Szydłowski i Zbigniew Kużniak.

Organizatorem uroczystości, podobnie jak w roku ubiegłym, było Namysłowskie Koło ŚZŻ Armii Krajowej.

Dodanych komentarzy: 6

Inforację  o Dębie Pamięci można znależ na stronie -

www.sp4namyslów.republika.pl/katyn_ocalic_od_zapomnienia.htm

W uzupełnieniu tamtego tekstu : ziemię z miejsca kaźni w Katyniu przywiózł Pan Michał Szeliga - wielokrotny uczestnik Motocyklowych Rajdów Katyńskich.

Słowa uznania dla społeczności  naszej  4 za inicjatywę i realizację  - dzięki temu, że mamy ten Dąb Pamięci  jest miejsce gdzie mogą odbywać się uroczystości związane z rocznicami " KATYŃSKIMI".

1. informacja o namysłowskim Dębie Pamięci znajduje się na stronie internetowej SP nr 4 pod prawidłowym linkiem http://www.sp4namyslow.republika.pl/katyn_ocalic_od_zapomnienia.htm 

2. szeroka relacja autorstwa Barbary Kraus z uroczystości (wraz z biogramem kapitana Mariana Rozdalskiego) opublikowana została w periodyku "Pokój i Dobro : czasopismo Parafii p.w. św. Franciszka z Asyżu i św. Piotra z Alkantary w Namysłowie" nr 5(42) z grudnia 2010 r.,  s. 16-17.

Wielka szkoda , że do dnia dzisieszego nie znalazło się dwa metry kwadratowe kostki  aby zaznaczyć dojście do kamienia z tabliczką kpt. Rozdolskiego.

Cały czas w tym rejonie trwają prace brukarskie(u zbiegu ulic B. Chrobrego, pl. Jana Skali i ul. 3 Maja), więc to żaden problem podpowiedzieć kompetentnym urzędnikom z UM aby takową kostką wyłożono dojście do kamienia położonego ku czci i pamięci kpt. M. Rozdolskiego.

Panie Jędrzeju proponuję zadzwonić w tej sprawie do Pani Mycy lub Pana Bagińskiego z UM.

Sądzę, że dadzą się przekonać bo koszt jest niewielki a miejsce i otoczenie kamienia faktycznie nabierze uroczystego a na pewno piękniejszego wystroju i charakteru.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za ciekawe oraz pouczające wpisy rocznicowe i fotografie.

Czytam je i oglądam z dużym zainteresowaniem, łączę wyrazy uznania i do miłego...

Sprawa "dywanika", czy też brukowanej ścieżki do Kamienia i Dębu Pamięci upamiętniającego śmierć w Katyniu kpt. M. Rozdolskiego została dzisiaj definitywnie wyjaśniona.

Podczas mojej dzisiejszej wizyty w UM otrzymałem od Pani Mycy informację potwierdzoną przez Pana Bagińskiego, że taki brukowany chodnik jest uwzględniony w projekcie i będzie wykonany w najbliższym czasie. Prace nieco opóźniają się bo  firma brukarska czeka na dostawę specjalnej zaprawy, czy też spoiny ale jak ją otrzyma niezwłocznie chodnik wykona.

Panie Jędrzeju, trzeba przyznać, ze nasi urzędnicy myślą i planują z wyprzedzeniem i chwała im za to. Nie zawsze po prostu o tym wiemy, czasami wystarczy zapytać. Bardzo dobrze, że tak się dzieje, bo przecież urzędnicy od tego są. Sadzę jednak, że czasami wypada im za to podziękować, nawet jeżeli jest to drobiazg w postaci 3 metrowego chodniczka.

Dlatego też dziękuję Im za to we własnym i Pańskim imieniu. Drodzy Państwo, proszę tak trzymać dalej, bo naprawdę to co się dzieje w tej chwili w Namysłowie, to kawał porządnej roboty, również w Waszym wykonaniu.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich namysłowian, również Tych z UM, bo przecież także nimi są, do miłego...

Drogi Chester

Zgadzam się, że za dobrą robotę należą się podziękowania, ale od ostatniego Pana wpisu z 12 września minęło kilka dni i nie mogę tego zrobić, gdyż dziękować należy po realizacji. Dla jasności nadmieniam, że w miesiącu lipcu uzgodniłem z Panem Dyrektorem Szkoły Podstawowej Nr 4, że on wystąpi z wnioskiem     o zagospodarowanie terenu wokół Dębu Pamięci / jako gospodarz tegoż dębu poświęconego  kpt. Rozdolskiemu /. Był to czas, kiedy rozpoczynały się prace na ulicu 3-go Maja. Sądziłem, że wykonanie tych prac ma największe szanse realizacji, kiedy na miejscu był odpowiedni sprzęt, materiały i pracownicy.

Pozostaję w nadziei, że wkrótce będę mógł podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do godnego zagospodarowania miejsca upamiętnienia Zbrodni Katyńskiej w naszym mieście.