Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Spotkania w szkołach

Mogiły pradziada ocal od zapomnienia

Mogiły pradziada - ocal od zapomnienia” to akcja porządkowania polskich cmentarzy na kresach przez młodzież szkolną. Zrodził się pomysł, aby młodzież z namysłowskich szkół włączyła się do akcji i wyjechała w wakacje przyszłego roku porządkować cmentarze na dawnych polskich Kresach(wstępnie wyznaczony mamy cmentarz w Zbarażu ). Z tą ideą zapoznaliśmy młodzież namysłowskich szkół; Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów, Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi, I Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Iwaszkiewicza oraz Zespołu Szkół Rolniczych im. Tadeusza Kościuszki.
Pan Michał Szeliga po wyświetleniu fragmentu filmu przygotowanego przez TV Wrocław oraz prezentacji zdjęć o pracy młodzieży z Dolnego Śląska i  uczestników Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego na tych cmentarzach w bieżącym roku. Zapoznał słuchaczy z założeniami i celem takiego wjazdu, a także opowiedział o poszukiwaniach grobu swojego pradziada. W czasie pytań i dyskusji okazało się że niektórzy uczniowie posiadali wiedzę, gdzie mieszkali ich pradziadkowie, gdzie mogą być ich mogiły. Te spotkania zakończyły się naszym apelem o wzięcie udziału w wyjeździe w miesiącu lipcu 2013 r oraz do rozmów z dziadkami o swoich korzeniach. Mam nadzieję, że będzie to początek dyskusji, aby rozmawiać o KRESACH i naszych korzeniach.
Pragnę podziękować Dyrektorom i Pedagogom tych szkół za umożliwienie spotkania z młodzieżą.
Szczególne podziękowania kieruję do Pani Dyrektor mgr Jolanty Wilczyńskiej  oraz Pani Dyrektor mgr Małgorzaty Iwanyszczuk za ich osobiste zaangażowanie i czynny udział w spotkaniach.

Więcej informacji o akcji „Mogiły pradziada ocal od zapomnienia”
 http://www.studiowschod.pl/

http://www.tvp.pl/wroclaw/publicystyczne/studio-wschod/wideo/17072012/8031501

https://picasaweb.google.com/lh/sredir?uname=artur.pietraszek&target=ALBUM&id=5766072784008854817&authkey=Gv1sRgCO2O6I2FhZaWfA&invite=CMvK6NIE&feat=email

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

https://picasaweb.google.com/makuiaku/CzescIMOGIEPRADZIADKAOCALODZAPOMNIENIAZbarazKoOdnoSieniawaUkraina1215?authkey=Gv1sRgCIzJ8vDgj57zBw