Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Uhonorowani

Krzyżem Golgota Wschodu

Pragnę poinformować o odznaczeniu krzyżem Golgota Wschodu przez Australijskie Stowarzyszenie Nasza Polonia Panów Michała Szeligę i Lecha Stefana. Obaj panowie nie tylko pochodzą z Namysłowa , ale mimo iż dzisiaj zamieszkują we Wrocławiu nadal są ściśle związani z naszym miastem.
Pan Michał Szeliga jako wielokrotny uczestnik Motocyklowych Rajdów Katyńskich, odwiedzając miejsca kaźni zebrał  z tych  miejsc ziemię , której część w ramach współpracy z Polonią  Australijską przekazano dla komitetu budowy pomnika poświęconemu ofiarom Zbrodni Katyńskiej, oraz katastrofy Smoleńskiej. Część tej ziemi jako „relikwie” została wmurowana w/w pomnik, a odrobiny znajdują się w „Krzyżach Golgoty Wschodu” .
Polonia Australijska uhonorowała pana Michała za przekazanie tak cennego daru, a pana Lecha za wkład organizacyjny i szeroko zakrojoną współpracę z Polonią nie tylko Australijską.
W załączeniu wymowne laudacje , oraz zdjęcia krzyża Golgota Wschodu ( rewers zawiera odrobiny ziemi z miejsc tam wymienionymi).

Część podarowanej ziemi ( przez pana Michała) z mogił Katyńskich znajduje się w izbie pamięci Szkoły Podstawowej nr 4, jak również zasila korzenie Dębu Katyńskiego poświęconemu kpt. Rozdolskiemu  znajdującego się na placu przy ul. 3-go Maja, przy którym  co roku w m.-cu  kwietniu odbywają się uroczystości „ Katyńskie.

 

Dodano 1 komentarz

Działalność Pana Michała w ramach programu Mogiły pradziada ocal od zapomniena.
Mam nadzieję , iż w przyszłym roku  z Namysłowa  grupa młodzieży dołączy do tej akcji .
Jesteśmy gotowi zapoznać młodzież z tym programem i pomóc w organizacji wyjazdu, jeżeli któryś z dyrektorów  namysłowskich szkół wyrazi na to zgodę.

Podaję również linki do zdjęć z prac:

https://picasaweb.google.com/lh/sredir?uname=artur.pietraszek&target=ALBUM&id=5766072784008854817&authkey=Gv1sRgCO2O6I2FhZaWfA&invite=CMvK6NIE&feat=email

https://picasaweb.google.com/makuiaku/CzescIMOGIEPRADZIADKAOCALODZAPOMNIENIAZbarazKoOdnoSieniawaUkraina1215?authkey=Gv1sRgCIzJ8vDgj57zBw

Link do programu "Studio Wschód" z udziałem motocyklistów uczestniczących w akcji:

http://www.tvp.pl/wroclaw/publicystyczne/studio-wschod/wideo/17072012/8031501

Link do utworu Lecha Makowieckiego mówiącego o zbrodniach ukraińskich nacjonalistów:

http://www.youtube.com/watch?v=KDK2AVGobdA