Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Czytanie między życzeniami

Każdy, kto obserwuje politykę, nawet tę lokalną, szybko zauważa, że przydatną umiejętnością jest tzw. czytanie między wierszami. Gdyby naszą analizę oprzeć wyłącznie na tym, co władza mówi, to obraz jej poczynań byłby niepełny i z całą pewnością lukrowany.

Ważne jest również jak władza mówi. Za poprzedniego systemu politycznego w Polsce, wszyscy z niepokojem wyglądali kolejności ustawienia notabli na trybunie pierwszomajowej. Im delikwent stał bliżej pierwszego sekretarza, tym wyższa była jego aktualna pozycja w panteonie władzy.

Z tego też względu z zainteresowaniem wczytuję się w życzenia, które nasi lokalni włodarze serwują ludowi przy każdej okazji. Nie żebym umierał z ciekawości, jak wiele radości, miłości i szczęścia tym razem nam życzą. Istotne jest komu pozwolą się przyłączyć do tych szczerych słów. Do tej pory niepisanym zwyczajem było, że pod tymi lukrowanymi słowami podpisywali się dodatkowo: zastępcy burmistrza lub starosty, przewodniczący rad lub co ważniejsi urzędnicy. Drzewiej bywało również, że do powinszowań dołączała się pani poseł.

Lada dzień będziemy obchodzili Świeta Bożego Narodzenia. Starosta i burmistrz z tej okazji zaszczycili nas ciepłymi życzeniami. Kto się dołączył tym razem? Nikt! Czyżby był to przejaw zwierania szeregów w przedwyborczej walce?

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

P.S. Światowo i nowatorsko prezentują się słowa starosty, który w tym roku życzy nam swojsko: Merry Christmas :)

temat / lokalizacja

Dodanych komentarzy: 2

Graficznym motywem przewodnim życzeń jest w tym roku choinka. Piętno i widmo rynkowej choinki jest piękne - w poprzednich latach były dzwonki lub bombki z fantazyjną kokardą, renifery z Św. Mikołajem.

Chłopy wolą tańczyć solo? Czy nadszedł już rozstania przedwyborczy czas? Może myśli się o nowej sojuszniczce?

Przy okazji zbliżających się Świąt Wielkanocy nasi włodarze raczą nas kolejnymi życzeniami:

http://www.namyslow.eu/aktualnoci-i-ogoszenia
http://www.namyslow.pl/

Graficznym motywem przewodnim są oczywiście jaja. Burmistrz już nie składa życzeń samotnie, jak przed Bożym Narodzeniem. Zdrowych i radosnych Świąt życzą nam również pracownicy magistratu. Niby w tłumie, a też solo ;)