Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Największy flash mob świata

21 tys. ludzi wykonało wspólny taniec. Wszystko to, by zaskoczyć amerykańską gwiazdę talk show Oprah Winfrey. Z okazji oficjalnego otwarcia 24. sezonu jej programu, zespół the Black Eyed Peas wykonał utwór I Gotta Feeling dla 21 tysięcy! Oprah nie wiedziała jednak, że w określonym czasie wszyscy zebrani rozpoczną jednego, wspólnego tanecznego flashmoba…

Taniec rozpoczęła jedna kobieta by chwilę później dołączyły do niej osoby wokół niej, aż wreszcie tańczyły wszystkie zebrane osoby. Oprah zaskoczona całym wydarzeniem powiedziała - To była najfajniejsza rzecz jakąkolwiek widziałam.

Osobą odpowiedzialną za organizacją Flashmoba był  Michael Gracey, który był także odpowiedzialny za popularnego flashmoba T-Mobile zorganizowanego na  Londyńskim dworcu.

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

Największy flash mob w Polsce zorganizowany został 12 maja 2007 roku w poznańskim CH Stary Browar przez grupę POGO. Wiele młodych ludzi spontanicznie zebrało się i punktualnie o godzinie czternastej, ku zaskoczeniu bardzo licznej „publiczności”, przez trzy minuty strzelało do siebie z wyimaginowanych pistoletów i padało na posadzkę.

Flash mob (za Wikipedią; dosł. błyskawiczny tłum) – określenie, którym przyjęło się nazywać sztuczny tłum ludzi gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków. W akcji uczestniczą nieznani sobie ludzie znający jedynie jej termin i planowane działanie. Zazwyczaj akcje takie organizowane są za pośrednictwem Internetu lub SMS-ów.