Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Jak namysłowianie głosowali w eurowyborach?

W powiecie namysłowskim bezsprzecznie zwyciężyła Platforma Obywatelska, zdobywając blisko 31 proc. głosów. Drugi wynik, tak jak w całym kraju, należy do Prawa i Sprawiedliwości.

W powiecie namysłowskim bezsprzecznie zwyciężyła Platforma Obywatelska, zdobywając blisko 31 proc. głosów. Drugi wynik, tak jak w całym kraju, należy do Prawa i Sprawiedliwości, które zdobyło ponad 24 proc. głosów. Trzecie miejsce zajęło Polskie Stronnictwo Ludowe, od dawna mocne w naszym powiecie. Kolejny wynik należy do Solidarnej Polski, która o włos wyprzedziła Sojusz Lewicy Demokratycznej. To zapewne zasługa tego, że z listy SP kandydowała jedyna mieszkanka naszego powiatu - Teresa Ceglecka - Zielonka. Wyniki w poszczególnych gminach i w samym Namysłowie również prezentują się ciekawie.

W niemal wszystkich gminach powiatu namysłowskiego zwycięzyła PO. Tylko w Domaszowicach triufował PiS. Co ciekawe w mateczniku barona lewicy i wieloletniego włodarza gminy Domaszowice - Zenona Kotarskiego - SLD zajęło dopiero czwarte miejsce, po PiS, PSL i PO. Czyżby zapowiedź większych emocji niż zazwyczaj w wyborach samorządowych w tej, od zawsze czerwonej, gminie? W Świerczowie PO uzyskała bardzo niewielką przewagę nad drugim PiSem. W gminie, w której o stołek wójta będzie ponownie walczył długoletni działacz SLD - Andrzej Gosławski - lewica również zajęła czwarte miejsce. Tylko w Świerczowie i w Namysłowie Nowa Prawica Janusza Korwin - Mikkego przekroczyła tzw. próg wyborczy. W Wilkowie, którym włada PeeSLowski wójt Bogdan Zdyb partia ludowa również znalazła się za PO i PiS. W gminie Namysłów PO mocno wyprzedziła PiS, bo aż o 7 pónktów procentowych. Także PiS mocno zaznaczył swoje drugie miejsce odskakując SP, SLD, PSL i NP. Przyzwoity wynik Solidarnej Polski w gminie Namysłów to bezsprzecznie zasługa Teresy Cegleckiej - Zielonki.

A w samym Namysłowie...

W każdym z okręgów w mieście zwyciężyła PO. Najbliżej remisu z PiS była w okr. nr 1 (ulice: Bohaterów Warszawy, Forteczna, Kościelna, Partyzantów, Józefa Piłsudskiego, Plac Powstańców Śląskich, Plac Wolności, Władysława Sikorskiego, Skwer Kazimierza Wielkiego, Stanisława Staszica, Wały Jana III). Największy "sukces" Platforma odnotowała w szpitalu, gdzie zebrała 100 proc. głosów, czyli... 1 głos ;)

Więcej na: www.zNamyslowa.pl

temat / lokalizacja