Mistrzostwa Polski w półmaratonie

9 września br. w Pile odbyły się Mistrzostwa Polski w półmaratonie.

9 września br. w Pile odbyły się Mistrzostwa Polski w półmaratonie. Reprezentantem naszego miasta a jednocześnie namysłowskiego Orła był Bartłomiej Stajniak. Uzyskał wynik 1:16;12 który dal mu 12 lokatę

Miałem okazje przeprowadzić z Bartkiem krotki wywiad.

 

Jak sie czułeś przed biegiem ?

Bartłomiej Stajniak : Przed biegiem byłem bojowo nastawiony... widziałem że mogę powalczyć o dobry wynik. Obawiałem sie tylko że będzie gorąco i niestety tak było. Jeśli chodzi o samo przygotowanie to nie byłem przygotowany na 100 % z formą ponieważ w trakcie przygotowań musiałem opuścić kilka ważniejszych akcentów treningowych z różnych przyczyn osobistych.

To Twoje pierwsze takie zawody w karierze?

B.S. :Tak to są moje pierwsze Mistrzostwa Polski w półmaratonie, jednak wcześniej juz 2 razy przebiegłem ten dystans.

Czyli wiedziałeś co Cie czeka?

B.S. :Tak doskonale wiedziałem jaki to jest wysiłek przebiec taka odległość, a w szczególności kiedy jest gorąco.

Jak atmosfera na starcie? Setki ludzi przyszło na start i ustawiło sie na pilskich ulicach by dopingować biegnących.

B.S. :Tak w biegu wystartowało ok 2500 zawodników... kibiców na trasie było naprawdę mnóstwo. Do tej pory słyszę oklaski gdy wbiegałem na metę.

Czyli doping tez pomaga na takim dystansie ?
B.S. :Tak, niektórzy nawet sobie nie zdają sprawy ile może pomoc taki okrzyk drugiej osoby która w Ciebie wierzy.

W takim bądź razie jak ogólne wrażenia po biegu ?
B.S. :Napewno po tym biegu będę miał dużo fajnych wspomnień. Bardzo sie cieszę z uzyskanego miejsca, ponieważ z całej stawki byłem najmłodszy i wiem że kiedyś dołączę do grona najlepszych maratończyków jeśli tylko będę trenował tak jak do tej pory.

 

 Wynik który osiągnąłeś nie jest Twoim najlepszym w karierze, co zadecydowało ze jednak nie pobiegłeś lepiej ? Pogoda ?
B.S. :Tak, przez cały bieg było gorąco, a zwłaszcza na ostatnich kilometrach. W taka pogodę bardzo łatwo sie odwodnić i wtedy zaczyna brakować sił.

Czy pogoda naprawdę tak bardzo przeszkadza w bieganiu ?
B.S. : Oczywiście najlepiej sie biega maratony kiedy jest około 14 stopni a kiedy temperatura zbliża sie do 20 stopni to organizm nie ma takiego chłodzenia i sie szybciej męczy.

Jesteś teraz jednym z lepszych o ile nie najlepszym biegaczem w Namysłowie, czy jak wychodzisz biegać lub idziesz ulicami naszego miasta ludzi Cie rozpoznają lub zaczepiają ?
B.S. :tak, bardzo dużo ludzi i moich znajomych kibicują mi.

Czy uważasz ze w naszym mieście brakuje takiej formy rozrywki?
B.S. :tak, namysłów ma naprawdę duże predyspozycje, mamy wiele znakomitych zawodników którzy juz nie raz wracali z medalami z mistrzostw polski do Namysłowa

a powinien być zorganizowany jeszcze jakiś bieg oprócz Biegu Namysłowian by wypromować nasze miasto ? Bo Bieg Namysłowian nie jest wypromowany w Polsce tylko praktycznie w naszym rejonie.
B.S. :Tak gdyby było więcej sponsorów w biegu namysłowian i bardziej nagłośniony to stanowczo jeden taki bieg w 20 000 mieście wystarczy

Jakie dalsze plany ? Jakieś starty? Czy juz koniec sezonu  i przygotowania do wiosny ?
B.S. :Będę chciał jeszcze startować na paru biegach ulicznych.. żeby cos wygrać a zimą jeśli wszystko sie powiedzie kolejne przygotowania do półmaratonu na wiosnę tym razem za granica może na szybkiej trasie Berlinie

dziękuje za poświecony czas, gratuluje występu i życzę powodzenia.
B.S. :dziękuje również ;)

 

a oto jak prowadzila trasa pilskimi ulicami.