Kultura

Kultura w powiecie namysłowskim koncerty, występy artystyczne, teatr i konkursy.

Pierwszy tegoroczny spacer historyczny już za nami

Towarzystwo Przyjaciół Namysłowa i Ziemi Namysłowskiej zorganizowało wczoraj pierwszy w roku 2023 historyczny spacer miejski.

W wycieczce Namysłowskie pomniki, rzeźby i figury udział wzięło mimo mroźnej aury wczesnego niedzielnego popołudnia 16 osób. Miło było spotkać zarówno stałych uczestników wydarzeń organizowanych przez nasze stowarzyszenie, jak i zobaczyć kilka nowych twarzy.

Już teraz zapraszamy namysłowian oraz odwiedzających nasze miasto turystów do udziału w kolejnych naszych aktywnościach.

Spacer historyczny - namysłowskie pomniki, rzeźby i figury

Data wydarzenia: 
05.02.2023 - 12:00

TPNiZNTowarzystwo Przyjaciół Namysłowa i Ziemi Namysłowskiej zaprasza na pierwszy w tym roku miejski spacer historyczny.

Tym razem uczestnicy wydarzenia udadzą się w wędrówkę szlakiem namysłowskich pomników, rzeźb i figur. Odwiedzą miejsca, w których przestrzeń publiczna Namysłowa dopełniana jest obecnie przez tego rodzaju działa sztuki.

Spacerowicze poznają także lokalizacje, w których dawniej zobaczyć było można nieistniejące już obiekty - m. in. Głaz Bismarcka, czy też pomnik namysłowian, poległych na frontach I wojny światowej.

WOŚP 2023 w Świerczowie

Data wydarzenia: 
29.01.2023 - 16:00

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Świerczowie2593 to numer sztabu WOŚP 2023 prowadzonego przez Gminny Ośrodek Kultury w Świerczowie.

Atrakcje jakie przygotowano na 31 Finał zapowiadają się nader ciekawie - jasełka, licytacje, pokaz strażacki, występy artystyczne.

Mieszkasz w Gminie Świerczów? Zapoznaj się z programem i koniecznie przybądź do GOK-u w najbliższą niedzielę.

Matura z języka angielskiego - jak się do niej przygotować?

Repetytorium maturalne z angielskiegoUczenie się języków obcych, a zwłaszcza angielskiego, jest niesamowicie przydatne w dzisiejszych czasach. Umożliwia bowiem znalezienie dobrze płatnej pracy lub wyjazd za granicę i swobodne porozumiewanie się. Szkoły publiczne oferują naukę za darmo, natomiast w późniejszym okresie życia kontynuowanie jej potrafi wiązać się ze sporymi kosztami. To dlatego tak wielu maturzystów szczególną uwagę poświęca egzaminowi z języka angielskiego. Co jednak zrobić, aby zdać go jak najlepiej?

WOŚP 2023 w Namysłowie

Data wydarzenia: 
29.01.2023 - 17:00

WOŚP 2023 w Namysłowie31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Namysłowie będzie się odbywał zwłaszcza w Namysłowskim Ośrodku Kultury.

Występy artystyczne, licytacje ciekawych przedmiotów i usług ale nade wszystko zbiórka pieniędzy na szczytny cel.

Co ciekawego będzie można zobaczyć? Na co prowadzona jest zbiórka?

Spektakl Rubinowe Gody już wkrótce w Namysłowie

Data wydarzenia: 
11.02.2023 - 16:00

Spektakl Rubinowe GodyCzterdziesta rocznica ślubu to okazja by zrobić coś nieprzeciętnego. A jesli małżeństwo wybierze się w gdzieś gdzie nigdy nie byli? Grażyna i Marian po raz pierwszy w życiu wyjeżdżają razem do luksusowego hotelu. Tak zaczyna się fabuła komedii RUBINOWE GODY jaką będzie można zobaczyć już wkrótce w Namysłowie.

Doborowa obsada odgrywająca prześmieszną historię to coś co warto zobaczyć na własne oczy.

Kiedy występ? Jak kupić bilet?

"Co się stało?" Kabaret Młodych Panów w Namysłowie

Data wydarzenia: 
17.02.2023 - 18:00

Występ kabaretu w Namysłowie - Co się stało?Do Namysłowa przyjedzie jeden z najlepszych obecnie kabaretów: Kabaret Młodych Panów. Warto wybrać się i rozjaśnić swoje życie dużą dawką dobrego humoru.

Polecamy pospieszyć się z zakupem biletów na występ w Namysłowskim Ośrodku Kultury - ilość miejsc jest ograniczona.

Kiedy występ? Jak kupić bilet?

Strony