"Nasz Chleb Powszedni" na Rynku w Namysłowie

Data wydarzenia: 
07.05.2018 - 17:00

Namysłów - akcja rozdawania chlebaDzisiaj o godzinie 15:00 na Rynku w Namysłowie członkowie Otwarta Rzeczpospolita Stowarzyszenie Przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii będą rozdawać mieszkańcom chleb.

Wydarzenie to organizowane jest w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej: „Nasz Chleb Powszedni”.

Kampania "Nasz Chleb Powszedni" to akcja prowadzona przez organizacje, które walczą z wykluczeniem: Otwarta Rzeczpospolita, Chlebem i Solą – Polacy dla Uchodźców oraz Piekarnię Putka.

Na Opolszczyznę chleb trafi z jednej z warszawskich piekarni i będzie upieczony przez Żyda, Muzułmanina, geja oraz uchodźcę. Każdy z bochenków będzie "podpisany". Ta akcja ma na celu zwrócenie uwagi na fakt, że pomimo tego, że każdy z nas jest inny to niezależnie od tego jakiego jesteśmy pochodzenia, koloru skóry, czy wyznania, łączy nas  to, że wszyscy jesteśmy ludźmi i wszyscy wypiekamy chleb.

Dr Paweł Kuczma - logo kancelarii radcy prawnego
Radca Prawny Prof. UZ dr hab. Paweł Kuczma
Pomoc drogowa Marcińczak
Pomoc drogowa Marcinczak & Synowie

Namysłów jest jednym z pierwszych miast na mapie miast Polski, w którym ta akcja będzie przeprowadzona.

źródło: Adam Świtlik

Dodanych komentarzy: 2

Wystarczy!

Przyszedł Pan po szybką pożyczkę. 20zł  (20mln). Dostał, bo poręczyły tysiące płacących podatki w jego folwarku. Zaplanował wydanie większości w roku wyborczym. Zostało mu np 5zł (5mln). Hura! Ogłosił. Mam nadwyżkę 5zł (5mln)! Czekam na komentarze...