Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Straż Graniczna - rekrutacja

Data wydarzenia: 
17.07.2019 - 14:30

Straż graniczna rekrutujeMieszkasz na Opolszczyźnie i jesteś zainteresowany służbą w Straży Granicznej.  

Już w najbliższą środę 17. lipca w siedzibie Placówki Straży Granicznej w Opolu funkcjonariusze z Wydziału Kard i Szkolenia Ślaskiego Oddziału Straży Granicznej będą przyjmować dokumenty od kandydatów do służby.  

Nowy nabór

Śląski Oddział Straży Granicznej prowadzi nabór do służby i w tym roku planuje przyjąć jeszcze blisko 20 nowych funkcjonariuszy, którzy będą pełnić służbę w Opolu, Rudzie Śląskiej, Raciborzu, Bielsku - Białej i Katowicach – Pyrzowicach.

W siedzibie Placówki Straży Granicznej w Opolu funkcjonariusze z Wydziału Kadr i Szkolenia ŚlOSG

w godzinach od 12.30 do 17.30 będą przyjmować dokumenty od kandydatów do służby.

Adres: Placówka Straży Granicznej w Opolu, ul. Drzymały 1b.

Profil kandydatad

Straż Graniczna poszukuje osób komunikatywnych, kreatywnych, zdyscyplinowanych, odpornych na stres, lubiących wyzwania, takich, które są gotowe na podjęcie odpowiedzialnych zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa państwa.

Zarobki

W zamian za oddaną służbę Straż Graniczna oferuje stałe warunki zatrudnienia, początkową pensję w wysokości 3200 zł netto, trzynastą pensję, dodatki mieszkaniowe, dopłatę do wypoczynku. Ponadto w Straży Granicznej funkcjonuje szeroki system motywacyjny, dzięki któremu funkcjonariusze wyróżniający się i wzorowo wykonujący swoje obowiązki otrzymują dodatkowe gratyfikacje, w tym również finansowe. Każdy obecnie podejmujący służbę funkcjonariusz będzie miał prawo przejść na emeryturę po 25 latach służby.

Ponadto Straż Graniczna daje możliwość służby w nowoczesnej i stale rozwijającej się formacji, której funkcjonariusze pełnią służbę na terytorium całego kraju oraz na misjach zagranicznych współpracując z przedstawicielami wielu służb zajmujących się bezpieczeństwem w Polsce i za granicą. Funkcjonariusze SG mają do dyspozycji najnowocześniejsze uzbrojenie i umundurowanie, sprzęt łączności i informatyczny oraz środki transportu. Swoim funkcjonariuszom Straż Graniczna daje możliwość rozwoju służbowego w wielu dziedzinach, m.in. w zakresie przeciwdziałania nielegalnej migracji, ochrony granicy państwowej i kontroli ruchu granicznego oraz zwalczania przestępczości zorganizowanej i międzynarodowej. Funkcjonariusze w ramach podnoszenia kwalifikacji i nabywania nowych umiejętności korzystają z bogatej oferty szkoleń. W trzech ośrodkach szkolenia Straży Granicznej podnoszą oni swoje kwalifikacje w zakresie znajomości języków obcych, udzielania pierwszej pomocy, taktyki i technik interwencji i wielu innych.

Etapy rekrutacji

Żeby zostać funkcjonariuszem Straży Granicznej trzeba poddać się dwuetapowemu procesowi rekrutacyjnemu, który ma na celu wyłonić osoby, które będą w stanie sprostać odpowiedzialnej, trudnej, ale i bardzo interesującej służbie.

I etap rekrutacji składa się z wstępnej rozmowy kwalifikacyjnej, badania psychologicznego i psychofizjologicznego, natomiast II etap to egzamin, w ramach którego kandydaci do służby rozwiązują testy z wiedzy ogólnej i języka obcego, przystępują do testu sprawności fizycznej i rozmowy kwalifikacyjnej oraz poddawani są badaniom lekarskim.

Osoba, która chce przystąpić do rekrutacji musi posiadać: obywatelstwo wyłącznie polskie, nieposzlakowaną opinię, co najmniej średnie wykształcenie, zdolność psychiczną i fizyczną do służby, uregulowany stosunek do służby wojskowej, korzystać z pełni praw publicznych, nie może być karana za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe.

 

Osoby zainteresowane służbą w naszej formacji zapraszamy również na stronę https://www.slaski.strazgraniczna.pl/.

 Dołączcie do nas!!!

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

 

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów:

Nowy numer: 32/414-44-14,

32/414-41-29,

32/414-42-74,

32/414-43-78,

lub mailem: nabor.slosg@strazgraniczna.pl

oraz na stronie internetowej: www.strazgraniczna.pl

Straż graniczna rekrutuje