Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

XV sesja Rady Miejskiej w Namysłowie

Data wydarzenia: 
30.09.2019 - 10:00

Obrady XIV sesji Rady Miejskiej w Namysłowie zakończyły się we wtorek grubo po godzinie 21:00.

Wygląda na to, że radni lubią swoje towarzystwo, bo w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego pojawiło się wczoraj zawiadomienie o zwołaniu kolejnej,  XV już w tej kadecji sesji.

Żarty żartami, ale powód zwołania obrad jest poważny. Od kilku miesięcy nieobsadzone pozostaje stanowisko Skarbnika Gminy.

 

Drugą próbę wyboru nowego "ministra finansów" gminy Namysłów radni podejmą w najbliższy poniedziałek, 30 września o godzinie 8:00.

Stanowisko Skarbnika Gminy pozostaje nieobsadzone od 29 lipca, kiedy to rada przyjęła złożoną pięć dni wcześniej rezygnację Iwony Wilczyńskiej z pełnionej funkcji. Dodajmy, że stanowisko to pani Wilczyńska sprawowała od 31 maja 2007 r.

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

Po raz drugi kandydatką zgłoszoną przez Burmistrza Namysłowa Bartłomieja Stawiarskiego będzie Renata Sikora. Podczas wtorkowej sesji radni zagłosowali przeciwko powołaniu pani Sikory na stanowisko Skarbnika Gminy stosunkiem głosów 11:10. 

Nieobsadzone stanowisko skarbnika powoduje, jak przekazał burmistrz, zagrożenie dla przeprowadzenia dwóch inwestycji: budowy dróg na Osiedlu Leśnym w Namysłowie oraz remont Przedszkola w Bukowie Śląskiej.

Przebieg XIV sesji Rady Miejskiej w Namysłowie mogą Państwo w każdej chwili obejrzeć w serwisie You Tube.

Urząd Miejski w Namysłowie - rysunek Henryka Ostrowskiego

Urząd Miejski w Namysłowie - rysunek Henryka Ostrowskiego