Praca także dla mieszkańców powiatu namysłowskiego.

Akwarystyka Twoim hobby

Akwarium ze sklepu zoologicznegoJeżeli marzysz o posiadaniu własnego zwierzaka, lub Twoje dziecko nieustannie upomina się o małego przyjaciela - domowe akwarium może być odpowiedzią na Twoje potrzeby. W takiej sytuacji dobrze wyposażony sklep z pewnością będzie Twoim sprzymierzeńcem.

Przy odrobinie szczęścia spotkasz tam prawdziwych pasjonatów, którzy podzielą się specjalistyczną wiedzą i podpowiedzą Ci, jak to wszystko zorganizować. Aby przekonać się, czy akwarystyka jest dla Ciebie, na początek potrzeba naprawdę niewiele.

Gdzie postawić akwarium?

Miejsce na akwarium powinno być dobrze przemyślane i bezpieczne dla jego mieszkańców, a także wszystkich domowników. Potrzebujesz odpowiedniej wielkości stolika lub blatu, który zapewni płaską stabilną powierzchnię. Pamiętaj, że akwarium musi stać w odległości co najmniej kilku centymetrów od ściany. Jeśli chcesz posadzić w swoim akwarium rośliny, upewnij się że masz miejsce na zestaw CO2. Sprawdź również, czy w ciągu dnia miejsce w którym stoi akwarium nie jest bezpośrednio nasłonecznione. Nadmierne nagrzewanie się wody może być niebezpieczne dla wielu gatunków rybek. 

Rybki, rośliny akwariowe, co jeszcze będzie Ci potrzebne?

Zanim zajmiesz się wyborem rybek do swojego akwarium, upewnij się że zapewniłeś im optymalne warunki. Koniecznym wyposażeniem akwarium są filtry akwariowe, które zapewniają wodzie odpowiednie natlenienie. Przyda się również grzałka oraz oświetlenie. Gdy zgromadzisz podstawowy sprzęt, możesz zacząć urządzać akwarium dla jego małych mieszkańców. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego podłoża. Rośliny akwariowe i mieszkańcy akwarium powinny mieć środowisko zbliżone do naturalnego. O optymalny skład podłoża koniecznie zapytaj specjalistę. Również dobierając gatunki rybek, zasięgnij rady sprzedawcy w sklepie akwarystycznym. Ich liczebność powinna być dostosowana do rozmiarów akwarium. W większych zbiornikach można zdecydować się na glonojada, który jest nie tylko ciekawym okazem, ale również sprzymierzeńcem czystości w Twoim akwarium.

A może oczko wodne?

Jeżeli dysponujesz przydomowym ogródkiem lub działką, założenie oczka wodnego nie powinno być trudne, a może okazać się równie ciekawą pasją. Wszystkie preparaty do oczka wodnego z łatwością znajdziesz w sklepie akwarystycznym wraz z fachową poradą, jak podejść do tematu. Gotowe formy do oczek wodnych są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, co pozwala dopasować je do każdej przestrzeni. Niewielki ale zadbany stawik będzie ozdobą każdego ogrodu, a jego pielęgnacja czynnością która daje radość i odprężenie. 

Akwarystyka to ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu w domowych warunkach oraz w ogrodzie. Na początkowym etapie wymaga pewnego nakładu środków, ale przynosi nieporównywalnie wiele satysfakcji i relaksu. 

Akwarium ze sklepu zoologicznego
Sekcje: