Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Alicja Czyżowicz piątą juniorką w Europie!

Alicja Czyżowice w czołówce europejskich zapaśniczekZawodniczka LKS „Orzeł” Namysłów Alicja Czyżowicz wywalczyła piąte miejsce w rozegranych w Bukareszcie (Rumunia) Mistrzostwach Europy Juniorek do lat 20 w zapasach kobiet.

Zawody odbyły się w dniach 21-25 czerwca 2016 roku, a Ala rywalizowała w kategorii wagowej do 55 kg.

Nasza osiemnastolatka i V-ce Mistrzyni Europy z 2015 r. do lat 17, która startuje pierwszy rok w tej grupie wiekowej i nowej dla siebie kat. wagowej była bardzo bliska wywalczenia medalu. W ½ finału po pasjonującej walce minimalnie uległa na punkty 4-6 późniejszej złotej medalistce zawodniczce z Mołdawii, a w walce o brązowy medal tylko po dwóch ostrzeżeniach 0-2 doznała nieznacznej porażki z zapaśniczką z Bułgarii. Mimo braku zdobycia miejsca na podium Ala zaprezentowała się więcej niż dobrze i na następnych zawodach takiej rangi będzie jedną z faworytek. Przed namysłowianką start w Mistrzostwach Świata we Francji, gdzie liczymy na dobry występ!

Polska ekipa prowadzona przez trenerów z Namysłowa Marcina Marcinkiewicza (I trener) i Krzysztofa Pawlaka (trener współpracujący) oraz dodatkowo wspomagana przez trenera Sebastiana Pawlaka i kierownika w osobie Prezesa Orła Namysłów Pana Kazimierza Szelągiewicza spisała się bardzo dobrze zajmując piąte miejsce w punktacji drużynowej, wyprzedzając wiele znaczących krajów. Zawodniczki trenera Marcina wywalczyły dwa brązowe medale, a dokonały tego zapaśniczki LUKS Suples Kraśnik: Beata Kośla (do 44 kg) oraz Dominika Szynkowska (do 48 kg), a piąte miejsce jak nasza Ala zdobyła Natalia Strzałka (Slavia Ruda Śląska - kat. wag. do 72 kg).

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

Gratulacje i powodzenia w następnych imprezach!

Alicja Czyżowice w czołówce europejskich zapaśniczek