Sport

Wydarzenia sportowe - mecze, rozgrywki, zespoły sportowe piłki nożnej czy siatkówki. Sport w Namysłowie.

Kreatyna a mózg: Czy suplementacja kreatyną poprawia funkcje poznawcze?

Suplementacja diety kreatynąKreatyna to popularny wśród sportowców suplement diety. Szczególnie chętnie sięgają po nią osoby, pasjonujące się dyscyplinami siłowymi. Dzieje się tak nie bez przyczyny, ponieważ ten rodzaj odżywek wpływa na zwiększenie mocy i siły, a tym samym poprawę możliwości treningowych i w konsekwencji efektywne budowanie masy mięśniowej. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że kreatyna wykazuje pozytywne działanie na mózg.

II Memoriał Szachowy Stanisława Zmory

Data wydarzenia: 
07.05.2023 - 10:00

7 maja (niedziela) odbędzie się w Namysłowie II Memoriał Szachowy Stanisława Zmory.

Sportową rywalizacją organizatorzy turnieju uczcić chcą pamięć Stanisława Zmory (1954-2021) - jednego z założycieli klubu szachowego LZS Goniec Namysłów, w swoim czasie będącego najlepszym w naszym mieście zawodnikiem tej gry planszowej.

Memoriał odbędzie się w Aparthotel Restaurant Rezydencja Limba przy ul. Oławskiej 13. Jego organizatorami są lokalni przedsiębiorcy Szymon i Romuald Zmora - synowie Stanisława, a także Dariusz Karbowiak - nauczyciel namysłowskiego "Mechanika" i pasjonat szachów.

Namysłowska Liga Bilardowa zakończyła swój sezon

W sobotę 4 lutego odbyły się dwa ostatnie pojedynki bilardowego sezonu 2022/2023.

W klubie Retro przy ul. Partyzantów 1 odbyły się finał oraz mecz o III miejsce Namysłowskiej Ligi Bilardowej.

Czwarty sezon reaktywowanych w 2022 r. rozgrywek NLB zakończył się zwycięstwem Łukasza Ocharskiego. Wicemistrzem został Krzysztof Wolf, a brązowym medalistą Maciej Stasik.

Ruszyły zapisy do Namysłowskiej Ligi Amatorskiej

Data wydarzenia: 
20.02.2023 - 00:00

Namysłowska Liga Amatorska 2023Tą informacją na pewno żyje lokalne środowisko piłkarskie!

Nadciąga szósty sezon rozgrywek Namysłowskiej Ligi Amatorskiej, organizowanej przez Stowarzyszenie Ponad Podziałami.

Od 27 stycznia trwa rejestracja uczestników. Na zgłoszenie swojej drużyny macie jeszcze sporo czasu, termin rejestracji upływa bowiem 20 lutego.

Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej - otwarty konkurs ofert

Data wydarzenia: 
13.02.2023 - 01:00

W Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Namysłów opublikowane zostało Zarządzenie Nr 1211-VIII-23 Burmistrza Namysłowa z dnia 30 stycznia 2023 r.

Tematem w/w. zarządzenia jest otwarty konkurs ofert na dotacje z budżetu Gminy Namysłów z przeznaczeniem na realizację zadań publicznych z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2023 roku.

Udział w konkursie wziąć mogą organizacje pozarządowe, a także inne ustawowo uprawnione podmioty, mające swoją siedzibę na obszarze gminy Namysłów oraz statutowo prowadzące działalność w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i działające na rzecz gminy Namysłów.

Jakie partie ciała można ćwiczyć w domu?

Domowe ćwiczenia na sylwetkęAby zatroszczyć się o swoją kondycję fizyczną i poprawić wygląd sylwetki, wcale nie trzeba zapisywać się na zajęcia w klubie fitness lub uczęszczać na siłownię. Równie spektakularne efekty może osiągnąć dzięki regularnym ćwiczeniom w zaciszu własnego domu. Wystarczy tylko zdecydować się na odpowiedni plan treningowi i konsekwentnie wprowadzić go w życie. Warto wiedzieć jakie partie mięśni najlepiej ćwiczyć w domu.

Dlaczego warto stosować odżywki przed treningiem

PrzedtreningoweWielu bywalców siłowni zaleca suplementację przedtreningową lub boostery. Czy jednak jest to najlepsze rozwiązanie? Jak zwykle, białka, węglowodany oraz mikroelementy i witaminy w naszym organizmie powinny pochodzić z dobrze zbilansowanej diety. Natomiast suplementacja przed treningiem, czyli przedtreningówka może być bardzo korzystna, zwłaszcza dla sportowców. Dlaczego?

Charytatywny mecz APN z Reprezentacją Gwiazd Piłkarzy Polskich

Data wydarzenia: 
11.09.2022 - 18:00
Mecz AP Namysłów z Gwiadami Reprezentacji Polskich PiłkarzyAkademia Piłkarska Namysłów na swoje 5-lecie organizuje spotkanie podczas którego do Namysłowa przyjadą m. in. Maciej Szczęsny, Marek Citko, Roman Kosecki, Leszek Pisz czy Jeży Podróżny.
UWAGA - możesz zagrać w meczy Reprezentacji Gwiazd Piłkarzy Polskich z Akademią Piłkarską Namysłów.
Strzel gola Szczęsnemu, okiwaj Koseckiego, zatrzymaj atakującego Citko!
Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji dla kibiców polskiej piłki nożnej.

Strony