Było bardzo blisko. Start grał z Oderką

W meczu 1/8 Pucharu Polski NKS Start Namysłów zmierzył się w jakże prestiżowym meczu w Opolu z Oderką Opole. Spotkania te dla piłkarzy jak i kibiców naszego klubu są bardzo ważne. Namysłowscy fani w liczbie 83 osób stawili się na stadionie przy ul. Oleskiej by wspierać swój ukochany klub głośnym dopingiem. Nikt nie był wstanie przewidzieć tak dobrego spotkania w pierwszej połowie, gdyż strzelono 4 gole w tym 3 w pierwszych 10 minutach meczu.

 

Strzelecki popis rozpoczął NKS, już w 7' P. Pabiniak pokonał Bellę strzałem głową, wykorzystując dobre podanie z kornera Ł. Szpaka. Nasi gracze nie długo cieszyli się prowadzeniem już w 9 min. do remisu doprowadził Borowiec po tym jak znalazł się oko w oko z Kuleszką. Minutę później ten sam zawodnik wyprowadza Oderkę na prowadzenie 2-1.

NKS nie poddał się i atakował zespół z Opola, będąc przy tym aktywniejszym i lepszym zespołem. W 21 min. faulowany na 18 m był Samborski i sędzia dyktuje rzut wolny, do piłki podchodzi P. Pabiniak oddaje mocny i silny strzał, a piłka ląduje w siatce. Start wraca do gry, a w pucharowej rywalizacji mamy 2-2, była to 22 min meczu. Aktywny w tym spotkaniu Samborski w 32 min. ładnie przedarł się w pole karne i oddał strzał, lecz obronił go Bella. Do końca pierwszej części grę dyktował
NKS, lecz lepszych okazji na zdobycie gola już nie zobaczyliśmy.

 

W drugiej odsłonie to lekka przewaga Oderki, swoich sił próbowali Franek i Sikorski, lecz kapitalnie radzi sobie Kuleszka. Start również miał swoje okazje najpierw Bellę próbował zaskoczyć P. Pabiniak, ale piłka po jego uderzeniu minimalnie mija bramkę Oderki. Na koniec bo w doliczonym czasie, zespół z Opola mógł dobić Z. Pabiniak gdyby opanował piłkę zagraną przez P. Pabiniaka na 5 m, wówczas byłby oko w oko z Bellą, a byłaby to sytuacja typu "zapytaj mnie w który róg mam strzelić"?.  Być może wówczas cieszylibyśmy się ze zwycięstwa w jakże prestiżowym meczu. Koniec meczu 2-2, sędzia więc zarządził dogrywkę, która nie przynisła rezultatu i potrzebne były rzuty karne, które lepiej ekzekwowali gracze z Opola wygrywając po nich 3-2 i awansując do 1/4 Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.


relacja TVO do obejrzenia >>tutaj<<

>>fotorelacja z meczu w obiektywie Artura Musiała<<

 

Żal, że nie ma zwycięstwa, byliśmy o włos od sukcesu. Śmiem stwierdzić, że piłkarsko był to najlepszy mecz NKS-u jaki widziałem dotychczas, także brawo chłopaki za walkę, a przede wszystkim grę. Teraz skupiamy się na lidze. Prezentując taką grę w każdym meczu kolejki jak dziś w Opolu jestem pewny, że o utrzymanie będzie nam łatwiej. Już w sobotę gramy u siebie z BKS-em Stalą Bielsko-Białą zapraszamy wszystkich na stadion przy ul. Pułaskiego na godzinę 17:00!

 

Dr Paweł Kuczma - logo kancelarii radcy prawnego
Radca Prawny Prof. UZ dr hab. Paweł Kuczma
Pomoc drogowa Marcińczak
Pomoc drogowa Marcinczak & Synowie

ODERKA OPOLE vs NKS START NAMYSŁÓW:  2-2 (2-2), karne 3-2
Bramki:
7'   0-1 P. Pabiniak, głową (NKS Start)
9'   1-1 Borowiec (Oderka)
10' 2-1 Borowiec (Oderka)
22' 2-2 P. Pabiniak, rzut wolny (NKS Start)

Rzuty karne: Gołębiowski (NKS Start) 0-1, Franek (Oderka) 0-1, Szpak (NKS Start) 0-2, Rewucki (Oderka) 1-2, Jankowski (NKS Start) 1-2, Sikorski ( Oderka) 2-2, A. Moskal ( NKS Start) 2-2, Job (Oderka) 2-2, P. Pabiniak (NKS Start) 2-2, Bella (Oderka) 3-2.

Składy:
ODERKA:
Bella(k), Kowalczyk, Rewucki, Majer, Zaczyk, Bednarski, Golec (77' Franek), Syldorf (108' Wiszowaty),  Sikorski, Borowiec (70' Szymczyszyn), Deja (106' Job).
Rezerwowi: Kościelny, Scisło, Nowakowski.
Trener: Andrzej Polak.

NKS START: Kuleszka, P.Gołębiowski, Duraj, Kozan [k1] (96' A.Moskal), Jankowski [k3], Bonar [k2], Żołnowski (83' Z.Pabiniak), Szpak, M.Raszewski (73' Zalwert), Samborski (106' Breuer), P.Pabiniak.
Rezerwowi: Rozmus, Wolny.
Trener: Bogdan Kowalczyk.

Sędziowie: Tomasz Szczawurski (jako główny) oraz Radosław Narewski i Łukasz Gowin (wszyscy KS Brzeg)

Żółte kartki: Golec (28'), Franek (119') [Oderka] - Bonar (45'+1 i 116'), P.Pabiniak (67') [NKS Start]

Czerwona kartka: Bonar (116' za drugą żółtą) [NKS Start]

Widzów: 1200 (w tym 83 z Namysłowa).

oprac. Krzysztof Kolbuch

fot. Artur Musiał

filmy: wwww.historia-odry.opole.pl; http://www.youtube.com/user/Woranth

 

Namysłów - aktualności.
Sekcje: