Praca także dla mieszkańców powiatu namysłowskiego.

Co jeść by być zdrowym? Czy fit catering może pomóc?

Warzywa i owoceCoraz częściej można słyszeć o zdrowym trybie życia i zwracaniu uwagi na to, co ląduje na talerzu. Nie powinno to nikogo dziwić, szczególnie biorąc pod uwagę stale rozwijające się choroby cywilizacyjne.

Prowadzi do nich nie tylko życie w biegu i ciągły stres, lecz również nieodpowiednia dieta. Nie bez powodu mówi się, że jedzenie ma znaczenie.

Dlaczego warto odżywiać się zdrowo? Przekonaj się sam! 

Jak powinno wyglądać odżywianie? 

W Twoim całodniowym menu powinny znaleźć się produkty, które nie zawierają ulepszaczy smakowych, konserwantów i środków chemicznych, ponieważ nie są one bezpieczne. W zamian za to powinieneś spożywać: 

  • pełnoziarniste produkty zbożowe - pieczywo, makaron, płatki owsiane, otręby; 
  • chude mięso; 
  • ryby; 
  • warzywa i owoce;

Jadłospis powinien być dopasowany indywidualnie do Twoich potrzeb i wyników badań, dlatego niekiedy nie warto porywać się z motyką na słońce i oddać się w ręce specjalistów. Istnieją dwie opcje: dietetyk i dieta pudełkowa. Wybierając usługi dietetyka, dostaniesz rozpisaną dietę na cały miesiąc, jednakże zakupy i gotowanie będzie w Twoim zakresie obowiązków.

Odwrotnych skutków możesz się spodziewać, jeśli skorzystasz z fit cateringu, ponieważ kurier dostarcza posiłki codziennie pod Twoje drzwi. Dieta pudełkowa, np. dieta 1500kcal jest dopasowana do Twoich potrzeb żywieniowych, jak również możesz wybrać sobie kaloryczność poszczególnych posiłków, dzięki czemu to Ty decydujesz o tym, czy chcesz zgubić zbędne kilogramy, czy też utrzymać wagę.

Jeśli nie jesz mięsa lub cierpisz na różnorakie nietolerancje pokarmowe, nie musisz się martwić na zapas, ponieważ można to uwzględnić podczas kupowania diety. 

Nie zapominaj o wodzie! 

Zdrowe odżywianie to także odpowiednia ilość wypijanej wody mineralnej. Odpowiada ona za nawodnienie organizmu i dobre samopoczucie. Jeśli pije się za mało, skutki uboczne można odczuć niemal natychmiast.

Zmęczenie, gorsze samopoczucie, apatia i ból głowy - to jedne z wielu następstw, jakie pojawiają się, gdy nie pijesz. Pamiętaj jednak, aby wybierać te, które są wysokozmineralizowane - masz wtedy pewność, że do Twojego organizmu trafią cenne minerały i składniki odżywcze. 

Dlaczego warto odżywiać się zdrowo? 

Zdrowy tryb życia to ogrom korzyści dla Twojego zdrowia i całego organizmu. Odpowiednie żywienie gwarantuje zwiększoną odporność, jak również lepsze samopoczucie. Odpowiadają za to produkty, które lądują na Twoim talerzu, zatem powinieneś zadbać, aby Twój całodniowy jadłospis był pełen składników odżywczych i witamin. Są one niezbędne do normalnego funkcjonowania. Dieta pudełkowa Rzeszów to także mniejsze ryzyko powstawania różnego rodzaju schorzeń.

Choroby takie jak cukrzyca, czy miażdżyca są spowodowane nieodpowiednią dla organizmu dietą, dlatego koniecznością jest zwracanie uwagi na to, co się je. Rezygnując z przetworzonej i niezdrowej żywności, możesz mieć pewność, że zauważysz efekty tego działania na swojej skórze lub włosach. Odpowiednia ilość makroskładników i witamin, które dostarczysz do organizmu to sposób na lśniący i piękny wygląd. 

Catering
Warzywa i owoce
Sekcje: