Zdrowie

Zdrowie namysłowian i nie tylko - lekarze, pielęgniarki, pacjenci, przychodnie szpital czy diety oraz wszystkie sposoby na zdrowie.

Pierwszy tegoroczny spacer historyczny już za nami

Towarzystwo Przyjaciół Namysłowa i Ziemi Namysłowskiej zorganizowało wczoraj pierwszy w roku 2023 historyczny spacer miejski.

W wycieczce Namysłowskie pomniki, rzeźby i figury udział wzięło mimo mroźnej aury wczesnego niedzielnego popołudnia 16 osób. Miło było spotkać zarówno stałych uczestników wydarzeń organizowanych przez nasze stowarzyszenie, jak i zobaczyć kilka nowych twarzy.

Już teraz zapraszamy namysłowian oraz odwiedzających nasze miasto turystów do udziału w kolejnych naszych aktywnościach.

Ruszyły zapisy do Namysłowskiej Ligi Amatorskiej

Data wydarzenia: 
20.02.2023 - 00:00

Namysłowska Liga Amatorska 2023Tą informacją na pewno żyje lokalne środowisko piłkarskie!

Nadciąga szósty sezon rozgrywek Namysłowskiej Ligi Amatorskiej, organizowanej przez Stowarzyszenie Ponad Podziałami.

Od 27 stycznia trwa rejestracja uczestników. Na zgłoszenie swojej drużyny macie jeszcze sporo czasu, termin rejestracji upływa bowiem 20 lutego.

Domowa potrawa jak z najlepszej restauracji? Poznaj wybitny przepis na kaczkę

Gruszka z pieczonym mięsem kaczkiKaczka pieczona z piekarnika to duże wyzwanie. Jest to stosunkowo tłuste mięso. W związku z tym bardzo chętnie jadamy je zimą – zwłaszcza na święta Bożego Narodzenia. Osoby początkujące powinny sięgnąć po pierś z kaczki. Jest ona znacznie łatwiejsza w obróbce. Kaczka pieczona w całości w piekarniku wymaga odpowiedniego przygotowania oraz dużo cierpliwości podczas pieczenia. Nadzienie do kaczki nada jej oryginalnego smaku oraz aromatu. Poznajmy sprawdzony przepis na wyśmienitą kaczkę!

EDUKACYJNE SZANSE - popandemicznie od PRUDENTER AGAS dla namysłowskiej młodzieży

Projekt EDUKACYJNE SZANSEEdukacja naszych dzieci i młodzieży podczas pandemicznych ograniczeń osiągnęła naprawdę niskie poziomy.

Czas to nadrabiać !!! Niestety okazji do tego jest jak na lekarstwo.

Namysłowianie mają to szczęście że działa tu Stowarzyszenie Prudenter Agas które kolejny raz zdobyło dofinansowanie na projekt edukacyjny kierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu namysłowskiego.

Trening mięśni Kegla - proste ćwiczenia na wiele problemów

Mięśnie które trzeba trenowaćĆwiczenia mięśni Kegla mają ogromne znaczenie, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Trening nie jest wymagający, można go wykonać samodzielnie, w domu, pracy, czy samochodzie. Efekty pojawiają się szybko, ale ważna jest regularność. Co dają ćwiczenia mięśni Kegla? Dlaczego ćwiczenia powinny być stałym elementem dnia?

Jaki pled wybrać na łóżko i kanapę?

Pledy na kanapy i łózkaO tym, że warto mieć w domu koce nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jesienią, kiedy robi się chłodno najprzyjemniej jest otulić się ciepłym pledem z kubkiem herbaty w dłoni i poczytać książkę. Podobnie trudno sobie wyobrazić porę zimową bez ciepłego okrycia. Nie jest to jednak jedyna funkcja koców. Równie dobrze się sprawdzają jako przykrycie mebli — zarówno łóżka w sypialni, jak i kanapy w salonie.

Strony