Praca także dla mieszkańców powiatu namysłowskiego.

Czy u nas też powstaną siłownie terenowe od Nestlé?

Nestle porusza Polskę - konkurs dla gminCzy gminy powiatu namysłowskiego przystąpią do rywalizacji o darmowe siłownie terenowe od Nestlé?

Mają czas tylko do 10. marca 2016 roku na zgłoszenie się do konkursu „Nestlé porusza Polskę”.

Siłownie na świeżym powietrzu stają się coraz bardziej popularne. Umiejscowione przy placu zabaw umożliwiają wykonywanie ćwiczeń rodzicom doglądającym bawiących się dzieci, a wybudowane w parku stwarzają okazję do aktywności fizycznej nie tylko nastolatkom ale i spacerującym seniorom. Trening na świeżym powietrzu jest też ekonomiczną alternatywą dla płatnych obiektów, na które nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Koszt zakupu urządzeń treningowych i organizacji siłowni pod chmurką ponoszą zazwyczaj gminy. Teraz taką siłownię można zdobyć bezpłatnie w konkursie „Nestlé porusza Polskę”.

Sprzęt na siłownie od Nestle

Wystarczy, że gmina zgłosi swój udział w akcji do 10 marca 2016 roku. Aż 16 siłowni terenowych od Nestlé trafi do tych gmin, których mieszkańcy i sympatycy wykażą się największą aktywnością w internetowym głosowaniu.

W województwie opolskim do rywalizacji o siłownię zgłoszono dotąd zaledwie 13 lokalizacji. Jednak wciąż można aplikować. Gminy, które chcą zgłosić się do konkursu i mieć szansę na siłownię terenową od Nestlé mają na to już tylko niecałe 2 tygodnie – do 10 marca 2016 trzeba zgłosić mailowo chęć uczestnictwa w konkursie. Naprawdę warto, bo siłownia na świeżym powietrzu to miejsce, gdzie można aktywnie spędzić czas po lekcjach lub podczas spaceru. Sprawdzi się w okolicy szkoły, placu zabaw, parku, domu seniora, osiedli mieszkaniowych czy terenów rekreacyjnych. Jej zaletą jest ogólnodostępność – ćwiczyć może każdy, za darmo w dowolnej porze dnia. Popularnością cieszą się na przykład surfer, który wzmacnia koordynację ruchową, aktywuje mięśnie bioder oraz stawów biodrowych, orbitrek, pobudzający ruchy bioder, barków, ramion oraz nóg, czy choćby wioślarz, wzmacniający mięśnie nóg, ramion i górnej partii pleców. Dla początkujących na każdym urządzeniu znajduje się instrukcja opisująca prawidłowy i bezpieczny sposób wykonywania ćwiczeń na danym sprzęcie. Efektami ćwiczeń w plenerze są lepsza kondycja, szczuplejsza sylwetka i zwiększona odporność organizmu.

Siłownie na świeżym powietrzu stały się wśród mieszkańców na tyle popularne, że projekty takich miejsc coraz częściej pojawiają się jako propozycje do budżetu partycypacyjnego. Niestety nie każda gmina może przeznaczyć środki ze swojego budżetu na ten cel. Dlatego firma Nestlé postanowiła wypełnić tę lukę organizując konkurs dla gmin w ramach Inicjatywy „Nestlé porusza Polskę”. Mogą w nim brać udział gminy z całej Polski, zarówno miejskie, jak i wiejskie. Wygraną w konkursie jest ufundowanie przez Nestlé 16 nowoczesnych siłowni terenowych.

Jak zgłosić się do konkursu?

  1. Aby zgłosić się do konkursu przedstawiciel Urzędu Gminy do 10 marca 2016 r. musi wyrazić chęć wzięcia udziału w konkursie wysyłając mail na adres: gminy@4frame.pl i wskazać osobę kontaktową.
  2. Następnie otrzyma zaproszenie zawierające login i hasło do indywidualnego konta gminy znajdującego się na dedykowanym konkursowi panelu.
  3. Po zalogowaniu możliwe będzie zgłaszanie wybranych lokalizacji, które spełniają wymogi zawarte w regulaminie.

Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny.

Sprzęt na siłownie od Nestle
Nestle porusza Polskę - konkurs dla gmin
Sekcje: