Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Praca na produkcji? Warto zacząć w fabryce TOYOTA

Czy wypełnienie doliny łez to bezpieczny zabieg?

Kwas hialuronowy pod oczyZastanawiasz się nad zabiegiem wypełnienia doliny łez, ale nie wiesz, czy zabieg ten jest bezpieczny? Warto wiedzieć o kilku ważnych aspektach tej procedury, które wpływają na stopień jej bezpieczeństwa. Poznaj najważniejsze fakty o wypełnianiu doliny łez i sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając klinikę!

Na czym polega wypełnianie doliny łez?

Zabieg wypełniania doliny łez, czyli likwidowania niewielkiego zagłębienia pod oczami, polega na wstrzyknięciu w to miejsce kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy jest naturalną substancją, która organicznie występuje w ludzkim organizmie. Co więcej, z biegiem czasu ubywa jej w tkankach, przez co stają się one wiotkie i odwodnione. to specjalnie do tego celu przeznaczony preparat, o odpowiedniej konsystencji i usieciowaniu. Usieciowanie kwasu oznacza jego stabilizację i nadanie mu właściwej gęstości, pozwalającej na optymalne wypełnienie tkanek.

Wypełnienie doliny łez poprzedzone jest zwykle znieczuleniem okolicy pod oczami, ponieważ jest ona dość wrażliwa na ból. Następnie specjalista wykonuje precyzyjne nakłucia, aplikując preparat pod skórę. Rezultaty zabiegu można zobaczyć bardzo szybko, a utrzymują się one przez kilkanaście miesięcy. Trwałość efektów jest uzależniona od wielu czynników, m.in. rodzaju użytego preparatu, trybu życia oraz indywidualnych predyspozycji pacjentki.

Od czego zależy bezpieczeństwo zabiegu?

Odpowiedź na pytanie, czy wypełnianie doliny łez jest bezpieczne, zależy tak naprawdę od kilku czynników. Na pierwszym miejscu należy wymienić kwalifikacje i doświadczenie osoby wykonującej zabieg, a także odpowiednią jakość preparatu. Ze względu na to, że podczas tego zabiegu ma miejsce przerwanie ciągłości skóry, powinien on być wykonywany przez specjalistę medycyny estetycznej. Nie należy więc takiego zabiegu wykonywać u kosmetyczki, tylko w profesjonalnym gabinecie medycznym.

Warto również dowiedzieć się, czy klinika używa odpowiedniej jakości kwasu hialuronowego. Najlepiej stosować preparaty znanych na rynku marek, które mogą pochwalić się certyfikatami potwierdzającymi bezpieczeństwo i skuteczność produktów. Cena zabiegu wypełniania doliny łez może być również wskazówką odnośnie jakości stosowanych preparatów. Bardzo niskie koszty zabiegu powinny więc wzbudzić czujność.

Kolejną istotną kwestią jest odpowiednia kwalifikacja pacjentki do zabiegu. Specjalista najpierw powinien odbyć z Tobą rozmowę, aby upewnić się, że nie ma przeciwwskazań do kuracji. Twoje bezpieczeństwo zależy też od przestrzegania zaleceń pozabiegowych, które klinika przekaże Ci po wizycie.

Gdzie warto wykonać zabieg wypełnienia doliny łez?

Zastanawiasz się, w jakiej klinice medycyny estetycznej w Poznaniu warto wykonać ten zabieg? Godnym zaufania miejscem jest gabinet Skin-Medic, zlokalizowany w Poznaniu. Dlaczego warto skorzystać z usług tej placówki? Wszystkie zabiegi w tym miejscu przeprowadzane są przez odpowiednio przeszkolonych i doświadczonych profesjonalistów.

W klinice Skin-Medic wykorzystywane są wyłącznie sprawdzone preparaty wysokiej jakości. Przykładem jest Restylane Vital Light szwajcarskiej firmy Galderma, posiadający niezbędne certyfikaty i skuteczność potwierdzoną badaniami. Jest to tak naprawdę skinbooster, czyli produkt, który nie tylko wypełnia skórę, ale również pobudza ją do odnowy. Sprawdź, jak wygląda zabieg, przeprowadzany w klinice Skin-Medic: dolina łez - kwas hialuronowy.

W poznańskiej klinice możesz wykonać także inne zabiegi, które pozwolą Ci poprawić wygląd skóry pod oczami. Warto rozważyć również zabieg mezoterapii igłowej, która dostarczy skórze substancji odżywczych i dogłębnie ją zregeneruje. Pamiętaj, że medycyna estetyczna w Poznaniu ma naprawdę dużo do zaoferowania, więc jest z czego wybierać! Wszystkie zabiegi realizowane w klinice Skin-Medic możesz znaleźć pod adresem: skin-medic.pl.

Kwas hialuronowy pod oczy
Sekcje: