Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Praca na produkcji? Warto zacząć w fabryce TOYOTA

Depilacja nóg - jaką metodę wybrać?

Efektywna i bezbolesna metoda depilacji nóg to?Jest wiele metod usuwania owłosienia z nóg, ale ich wybór nie jest wcale prosty. Pamiętaj, że najpopularniejsze sposoby nie zawsze są najlepsze!

Częste podrażnienia po goleniu to sygnał, że trzeba zmienić sposób depilacji.

Jak jednak wybrać odpowiednią metodę dla siebie? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę!

Maszynka a depilator - co lepsze?

Maszynka i depilator to mechaniczne metody usuwania włosków, ale każda z nich działa nieco inaczej. Maszynka po prostu ścina włoski, pozostawiając ich końcówki i cebulki w skórze. To bardzo popularna metoda golenia, która sprawdza się, jeśli masz mało czasu. Jest stosunkowo szybka, ale niestety efekt trwa bardzo krótko. Zwykle po paru dniach włoski już całkowicie odrastają. Wiele osób decyduje się więc na wyrywanie włosków za pomocą depilatora. Trzeba przyznać, że urządzenie to pozwala osiągnąć dość długotrwałe rezultaty. Niestety, takiej depilacji często towarzyszy spory ból i nierzadko występują podrażnienia. 

Kiedy sprawdzi się depilacja chemiczna?

Depilacja za pomocą kremu, czyli tzw. depilacja chemiczna to bezbolesny sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. Wystarczy posmarować nogi specjalnym kremem, odczekać wymaganą ilość czasu, a następnie zebrać włoski specjalną szpatułką. Włosy są niewidoczne nawet przez 2 tygodnie, sposób więc wydaje się idealny. A jednak efekty nie zawsze będą takie, jakich oczekujesz - krem zwykle nie usuwa wszystkich włosków. W rezultacie musisz poprawić golenie np. wyrywając włosy pęsetą, a to zwiększa ryzyko podrażnień.

A może warto sięgnąć po wosk?

Wosk to również popularna metoda usuwania owłosienia, dająca efekty nawet na kilka tygodni. Zdecydowanie jednak nie jest ona przeznaczona dla każdego. Szybkie odrywanie plastrów wosku powoduje duży dyskomfort, więc sposób ten nie będzie odpowiedni dla osób z niskim progiem bólu. Warto też wiedzieć, że nieprawidłowe wykonanie zabiegu może spowodować poważne podrażnienia. W niektórych przypadkach powstają też siniaki, co nie pozwala  eksponować świeżo ogolonych nóg. 

Depilacja laserowa - jak działa?

Depilacja laserowa to bardzo skuteczna metoda na usunięcie niechcianych włosków. Część osób nie bierze jej jednak pod uwagę ze względu na wysoką cenę. Tymczasem, ciągłe golenie nóg za pomocą maszynek, kremów, czy wosków również generuje koszty. Może więc okazać, że długofalowo zdecydowanie bardziej opłaca się wykonać depilację laserową. Odpowiednia seria zabiegów hamuje bowiem wzrost włosów na stałe! W większości przypadków więc klientki nie muszą już potem sięgać po inne metody depilacji.

Spośród tego typu zabiegów masz do dyspozycji wiele metod. Depilacja tradycyjnym laserem jest efektywna, ale często generuje podrażnienia i spory dyskomfort. Wyższym profilem bezpieczeństwa cechuje się depilacja światłem IPL. Ta metoda ma również bardzo wysoką skuteczność, a zabieg przebiega w komfortowych warunkach. Dla osiągnięcia pełnych rezultatów wymagana jest seria zabiegów, potem jednak będziesz mogła cieszyć się piękną, gładką skórą! Można również rozważyć depilację SHR, w zależności od rodzaju włosów, jakie się posiada.

Depilacja światłem - gdzie wykonać zabieg?

Depilacja laserowa Poznań wykonywana metodą IPL to zabieg, na który warto udać się do renomowanego gabinetu. Depilacja IPL powinna być bowiem przeprowadzona przez wyszkolonego specjalistę. Klinika medycyny estetycznej w Poznaniu, którą warto polecić w tym przypadku to Skin-Medic. Salon ten wykonuje również szereg innych zabiegów kosmetologicznych, warto więc sprawdzić ich ofertę na stronie: medycyna estetyczna Poznań.

Efektywna i bezbolesna metoda depilacji nóg to?
Sekcje: